Mládež
19.03.2018 - Redakce

Dorostenci v Karlových Varech zapsali dvě vítězství

V neděli 18. 3. 2018 čekalo dorostenecký tým další soutěžní kolo 1. dorostenecké ligy. Vypravili se proto do 240 kilometrů vzdálených Karlových Varů, kde změřili své síly s celky Litvínova a Děčína.

FBC Liberec vs. SK BIVOJ Litvínov 12:2 (3:1, 3:1, 6:0)


V prvním zápase nás čekal houževnatý tým SK Bivoj Litvnínov. Naši kluci byli v tomto utkání jasnými favority. Nicméně díky špatnému přístupu k utkání začátek zápasu vypadal spíše opačně. Litvínovský tým vstřelil první branku a měl dokonce více ze hry. Naštěstí se během první třetiny podařilo odbránit akce litvínovských a na druhé straně ještě vstřelit tři branky. Po domluvě o první přestávce se herní projev zlepšil a výsledkem byly další vstřelené góly. Ve třetí třetině soupěr působil odevzdaným dojmem a utkání se už spíše dohrávalo. Nicméně liberecký tým si z této třetiny udělal střelecký trénink a přidal několik pěkných branek.


FBC Liberec vs. 1. FBC DDM Děčín IV 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)


Druhý zápas by se dal nazvat zápasem o všechno. Pokud chtěli dorostenci pomýšlet o nadstavbové části sezóny, museli v tomto utkání bezpodmínečně zvítězit. Kluci dobře bránili, blokovali a hlavně byli velice efektivní při střelbě. Skvěle hrající Děčín měl naopak smůlu a netrefoval vyložené šance. Naštěstí si vše sedlo tak, jak mělo a zejména díky skvěle chytajícímu Volejníkovi se podařilo urvat z vyrovnaného zápasu tři body.

Komentář trenéra Ladislava Lásky: ”Trošku mě mrzí přístup kluků k prvnímu zápasu, ale neštěstí vše dopadlo podle předpokladů. Naopak je musím pochválit za nasazení proti Děčínu, kdy se nám díky dobrému týmovému výkonu podařila udržet šance zabojovat příští týden v Chomutově o nadstavbovou část sezóny, kde můžeme potkat ty nejlepší české dorostenecké týmy.”