25.02.2017 - Redakce

Dorostenci v Krupce nestačili na Ústí a rozstříleli Českou Lípu

Dorostenci FBC Liberec změřili v Krupce síly s Ústím a Lípou. Střetnutí s Ústím bylo v této sezoně premiérové a pro Liberec výsledkově neúspěšné. Naopak druhý Zápas s Českou Lípou dopadl nad očekávání a liberečtí po vysoké výhře brali tři body.

FBC Liberec vs. Florbal Ústí 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)

Zápas s favorizovaným Ústím začal velmi vyrovnaně. V prvních pěti minutách měli opticky navrch liberečtí, kteří si vytvořili několik slibných příležitostí. Bohužel ani jedna z nich se neujala a utkání pokračovalo za bezbrankového stavu. Ten změnil až v 9. minutě ústecký Fořt přesnou ranou. Inkasovaná branka s FBC lehce zacloumala a Ústí přebralo taktovku. Naneštěstí pro černobílé se Ústí radovalo ještě před sirénou golem do šatny.

Ve druhé části mělo Ústí územní převahu a v kombinaci s dobrou hrou na balonku si vytvořilo několik šancí. Liberec držel ve hře výborný Filip Švec, ani on ale nestačil na tři gólové akce ústeckých. Liberec srazila nemohoucnost proměňovat svoje šance. Ústeckým několikrát pomohla brankové konstrukce nebo se vytáhl brankář Hrabě. Ve třetí třetině se soupeř ještě jednou prosadil, čestnou branku libereckých vstřelil v poslední minutě “eskamotér” Šimon Stránský.

Branky: Stránský Š.

FBC Liberec vs. FBC PD Dědek Česká Lípa 16:2 (4:1, 3:0, 9:1)

Vstup do druhého duelu se Liberci vydařil, hned v prvním střídání se prosadil Martin Čermák. Lípě se sice podařilo velmi rychle srovnat, ale postupem času se taktovky zcela jednoznačně chopil Liberec. Do konce první části se černobílým podařilo vstřelit ještě tři branky, o dvě se postaral Tomáš Matušů. Severočeši měli jasnou územní i střeleckou převahu I v dalším průběhu.

Ve druhé třetině se České Lípě dařilo držet Liberec dál od své branky, jednalo se však jen o chvilkové vyrovnání hry. Svěřenci Matěje Klucha a Ladislava Lásky v průběhu prostřední periody nakonec přidali další tři góly a vypracovali si pohodlný náskok. Ve třetí třetině pak hráli liberečtí naprosto uvolněně, což se v kombinaci s odevzdanou Českou Lípou propsalo do konečného stavu. Naši dorostenci přidali hned devět branek a brali tři body za celkové drtivé vítězství 16:2.

Branky: 4x Matušů, 2x Třešňák, 2x Kučera, Čermák, Šorm, Bartoš, Polyak, Ballaty, Krejčí, Stránský Š., Ševčík

Komentář trenéra Matěje Klucha: “Povedený víkend. Škoda výsledku ze zápasu s Ústím, protože herně se nám nás výkon líbil. Dokázali jsme mnoho času hrát se silným týmem vyrovnaně, škoda naší koncovky. Naopak ve druhém utkání jsme v koncovce neměli problém a v kombinaci s dobrým výkonem z toho vznikla taková kanonáda. Moc nás těší, že jsme protočili všech 18 hráčů.”