01.10.2018 - Redakce

Dorostenci v Teplicích jen za tři body

Dorostenci FBC Liberec se na sváteční pátek 28.9. vydali do Teplic, kde sehráli utkání proti Slavii Plzeň a Katům z Kadaně. Výsledkově byl výjezd úspěšný jen z poloviny, neboť Plzeň uštědřila našemu mužstvu první porážku v sezoně.

FBC Liberec vs. FBŠ SLAVIA Plzeň   3:6 (1:1, 0:1, 2:4)

Zápas s Plzní měl patřit k ozdobám svátečního dne v Teplicích, jelikož se potkaly týmy, které by podle papírových předpokladů měli bojovat o postup na nadstavbu MČR. I díky důležitosti tohoto utkání liberecký realizační tým poskládal na papíře nejsilnější možnou sestavu. Výsledek zápasu tomu bohužel vůbec neodpovídá, jelikož dorostenci FBC odcházeli ze vzájemného souboje poraženi v poměru 3:6.

Liberečtí nezachytili začátek zápasu a herní pohoda se naneštěstí nedostavila ani v dalším průběhu střetnutí. Po dvou třetinách přesto svítilo na tabuli „přijatelných“ 1:2, ale dva slepené góly na začátku třetí třetiny přiblížily Plzeň velmi výrazně k zisku tří bodů. Následovalo obléhání soupeřovy svatyně, které ale nebylo úspěšné. Liberec vždy pouze snižoval a Plzeň si nakonec po dobrém týmovém výkonu dokráčela ke třem bodům

Komentář trenéra Matěje Klucha: „Nezvládnuté utkání v hlavách, Plzeň nám dala super lekci. My jsme soupeře hrubě podcenili a zřejmě jsme očekávali mnohem lehčí utkání, ale soupeř ukázal svou kvalitu. Kluci rozhodně nejsou první ani poslední tým, kde hráči při kombinaci dvou soutěžích v té „své“ takové utkání zažili. Příště však takto rozhodně hrát nechceme.“

FBC Liberec vs. FBC DDM Kati Kadaň   7:3 (3:0, 1:1, 3:2)

Ve druhém zápase čekal liberecké dorostence tým z Kadaně. Obměněná sestava libereckých byla schopna soupeře během první třetiny poměrně jednoduchou hrou na balonku v klidu přehrávat. Po první třetině tak na tabuli po dvou gólech Wienera a jedné brance kapitána Komňackého svítilo skóre 3:0. Ve druhé části byla stále vidět převaha libereckých, nicméně soupeř hrozil z nebezpečných protiútoků po ztrátách Severočechů. Většina těchto pokusů Kadaně však končila na skvěle chytajícím Futschikovi. Ve druhé třetině se celky rozešly smírně 1:1, kdy za Liberec skóroval Rais. Do třetí třetiny se nastupovalo za stavu 4:1, což liberecké dorostence nejspíše uspokojilo a ve hře se začaly kupit chyby a s tím spojené šance soupeře. Nicméně i tuto třetinu po gólech Sedláčka, Kapitána a Raise ovládl Liberec 3:2. Zápas tedy kladně dopadl pro Liberec v poměru 7:3.

Komentář trenéra Ladislava Lásky: „Jsme velice rádi za 3 body. Úplná spokojenost může být avšak pouze s první třetinou, kdy kluci hráli super dorostenecký florbal. Ve zbytku zápasu se objevovalo velké množství chyb, které ovlivnily dění na hřišti. Víme, na čem musíme pracovat.“