Mládež
04.12.2017 - Redakce

Dorostenci vezou z České Lípy dvě vítězství

Dorostenci FBC Liberec odehráli další dvě ligová utkání v nedaleké České Lípě. Soupeřem našich kluků byly celky Teplic a právě domácí České Lípy. Výhra v prvním utkání se nerodila vůbec lehce, ale nakonec i díky ní vezou dorostenci pod Ještěd plný bodový zisk.

FBC Liberec vs. DDM Dynamo Teplice 7:6(1:0, 3:4, 3:2)

Trenéři mužstva vyrazili na zápasy s celkem dvaceti hráči, které rozdělili do dvou týmů. První tým proti Teplicím začal „pohodlně“ a tato pohodlnost se s libereckým mužstvem nesla prakticky celé utkání. Teplice totiž dokázali zareagovat na nepříznivý stav 0:2 třemi góly v řadě a z odevzdaného soupeře se najednou stal nadšeně bojující stroj.

Liberec tedy musel rovněž „přitopit pod kotlem“, ale ve zbytku utkání se oba týmy pouze přetahovaly o vítězství. K němu měli několikrát blíže právě tepličtí, kteří se dostali i do vedení 6:5. Liberec nakonec o své výhře rozhodl v přesilové hře, ve kterých se jednou prosadil Kuba Jaroš a dokonce dvakrát Matěj Ševčík. V prvním zápase tedy FBC doslova „vydolovalo“ tři body za vítězství 7:6.

FBC Liberec vs. FBC PD Dědek Česká Lípa10:1(3:0, 2:0, 5:1)

Druhý tým jak kdyby poučen sledováním svých spoluhráčů do utkání vlétl jak uragán. Naši kluci diktovali tempo hry a chytrou hrou ve středním pásmu nedovolovali České Lípě prakticky nic. Náš soupeř zkoušel štěstí střelami ze střední a větší vzdálenosti, což byly skvělé střely pro Ondru Volejníka. Již v první třetině se prosadil Tomáš Matušů a dvakrát Šimon Stránský, Liberec tedy komforntě vedl.

V dalším průběhu hry se obraz na hřišti příliš neměnil, Liberec postupně navyšoval své vedení a držel otěže utkání pevněve svých rukou. V závěrečné periodě se navíc nechal unést českolipský Stárek, který za své slovní ohodnocení sudích vyfasoval červenou kartu – naši dorostenci tedy v úplném závěru díky přesilovým hrám zaokrouhlili výsledek na 10:1.

Zápasy očima trenéra Matěje Klucha: „Zápasy jako den a noc. Musím říct, že z prvního zápasu máme rozporuplné pocity. Světlé okamžiky byly zastíněny nízkou aktivitou z naší strany a se soupeřem, se kterým jsme si měli bez problémů poradit, jsme díky jeho nadšení museli nakonec horko těžko finišovat, abychom získali tři body. Druhý zápas nám naopak sedl, hráli jsme přesně to, co jsme chtěli, utkání jsme měli pod kontrolou a velmi dobře se prezentovali i starší žáci.“