29.01.2019 - Redakce

Dorostenci získali do tabulky plný počet bodů

Dorostenci FBC Liberec se na konci ledna představili v domácím prostředí. Na hale ZŠ Dobiášova se střetli s celky Chomutova a Ústí, přičemž zejména utkání s druhým soupeřem sliboval skvělou mládežnickou bitvu. Naši mladíci oba zápasy zvládli a do tabulky si přispali plný počet bodů.

FBC Liberec vs. Florbal Chomutov 8:1 (3:0, 2:0, 3:1)

Úvod střetnutí s Chomutovem probíhal v pomalejším tempu. Naši dorostenci se však do zápasu dostali a sympaticky bránícího soupeře začali přehrávat. Za zmínku určitě stojí přesilovková trefa Vojty Wienera, který upravoval na konci první třetiny na 3:0 baseballovým úderem ze vzduchu. Zbytek zápasu liberečtí dorostenci kontrolovali, dobře kombinovali s míčkem a ve finále zvítězili 8:1. Při chuti byl právě Wiener, který si připsal celkem šest bodů (4+2).

FBC Liberec vs. Florbal Ústí 8:4 (3:0, 1:3, 4:1)

Hned první střídání zápasu s Ústím ukázalo, že se bude hrát velmi pohledné utkání. Liberečtí vyhráli úvodní buly, Ústí se pustilo do tlaku, vybojovalo si šanci, kterou však neproměnilo. Z protiútoku se na druhé straně prosadil Mádlo a Liberec vedl. Možná i díky tomuto úvodu se domácí pustili do dalších útoků, z nichž dva skončili úspěšně, a Liberec odskočil do vedení 3:0.

Dalšímu navýšení skóre zabránil brankář Ústí Dittrich a ke slovu se dostal i náš soupeř. V prostřední části utkání začal dotahovat, ale naši mladíci našli odpověď. Důležitý gól ve třetí třetině na 5:3 zařídil Trčka, ale Ústí se zlomit nenechalo. V přesilové hře opět snížilo na rozdíl jediné branky a v závěru bylo zaděláno na drama. Několik slibných pokusů likvidoval domácí brankář Volejník a i díky tomu mohl několik minut před koncem dodat libereckým klid Čermák. Dva góly Jaroše do prázdné branky následně kosmeticky upravili výhru domácích na 8:4.

Komentář trenéra Matěje Klucha: „Utkání s Chomutovem jsme zvládli dobře. Soupeře jsme vlastně do zápasu nepustili a díky tomu jsme došli k pohodlné výhře. Zápas s Ústím sliboval skvělý duel a také se to potvrdilo. Oba týmy zahrály velmi dobře, což je pro nás v této kategorii důležitější než výsledek. O tom nakonec rozhodovaly detaily. Ke třem bodům nám pomohl i skvělý vstup do zápasu, kdy jsme byli velmi efektivní. Jsme rádi, že jsme si navíc mohli vyzkoušet utkání v plné síle v dorostenecké soutěži.“