11.10.2022 - Redakce

Dorostenky dominovaly na prvním turnaji.

V neděli 9.10. se naše Dorostenky vydaly do Ústí nad Labem, kde odehrály zápasy proti FD Teplice a FBC Česká Lípa. Díky zápasům Juniorek nám chyběly některé Dorostenky, takže jsme doplnili kádr z mladší kategorie. I přesto byla naše hra na vysoké úrovni.

FBC Liberec vs. FD Teplice 13:4
Od první minuty zápasu jsme určovali tempo a směr hry. Po první třetině jsme vedli hladce 5:0. Druhá třetina začala pro nás opět gólem na 6:0, ale hra Teplic se zlepšila a ukázali nám, že i oni umí útočit. Asi jsme trochu podcenili soupeře a nechali ho dostávat se více do zakončení než v třetině první. I přesto jsme po druhé třetině vedli pohodlně 10:2. V třetí třetinu jsme se snažili využít k nácviku ještě ne úplně zažitých systémů. Díky tomu naše hra už nebyla tak jednostranná a zápas skončil 13:4.

FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa 13:5
Severočeské derby! Naše holky se pustily do soupeře ve velkém. V tomhle zápase to byl úplně jiný tým než v zápase prvním. Od první třetiny jsme otěže zápasu opět drželi my a soupeře jsme, kromě jedné individuální akce, do ničeho nepustili. Pár střel z dálky, ke kterým se soupeř dostal, vždy skončily buď na našich obránkyních nebo pohodlně v ruce Gólmanky. Po první třetině jsme se mohli pyšnit výsledkem 7:1. Druhá třetina už byla úplně jiná a bylo jasně vidět že Lípa nám nedá nic zadarmo. Z její strany přibylo více individuálních akcí. I díky tomu jsme dostali dva góly v úvodních 5 minutách, kdy nás naopak trápilo zakončení, ve kterém gólmanka České Lípy pokryla několik našich pokusů. Díky důsledné obraně jsme další góly v této třetině nedostali a naopak další dva góly přidali. Po druhé třetině jsme vedli stále s rozdílem 6 gólů 9:3. Ve třetí třetině nám Česká Lípa nechávala ještě méně prostoru a šla do soubojů víc tvrdě než v předchozí třetině. Díky menším faulům, kterých se dopouštěli, jsme byly častěji na míčku a přidali další 4 góly. Soupeře jsme opět do ničeho nepustili, kromě jedné individuální akce a jednoho špatného odrazu míčku k soupeři, kdy jsme už nedokázali zareagovat. Na konci zápasu svítilo skóre 13:5. Po turnaji můžeme být velice spokojeni s naší hrou, protože holky neskutečně makaly a nechaly na hřišti všechno, co v sobě měly. I holky které dostaly příležitost si zahrát vyšší kategorii ukázaly, co v nich je a věřím, že i v dalších fázích sezóny se můžeme těšit na to, že vyztuží naše řady.

Sestava: Julie Marková, Pavlína Vávrová, Amalie Mlčochová, Anna Štěpánková, Anna Vodhánělová, Michaela Cidlinská, Eliška Svobodová, Jana Pokorná, Veronika Ulrychova, Kateřina Schwarzová, Kateřina Jirsová, Julie Nesměráková, Tereza Labajová, Silvie Hartlová, Valeria Cuflic