05.02.2017 - Redakce

Dorostenky hrály v Turnově

V neděli 5.2 čekal liberecké dorostenky ligový turnaj v Turnově. Základní část se chýlí ke konci a o dvě postupová místa si zahrál trojlístek týmů z čela soutěže: Ústí, Turnov a Liberec.

Florbal Ústí vs. FBC Liberec, 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Po vítězné úvodní buly vyvezla po křídle balonek Ljachová a Valešová otevřela skóre již po 16 sekundách hry. Ústí ale rozhodně nesložilo zbraně a především sestry Vrzalovy aktivně napadaly libereckou rozehru. Liberec hrál více na míčku, ale oba týmy pozorně bránily. Střelecky chudá první třetina, tak skončila 0:1.

Ve druhé třetině liberecké dorostenky vystupňovaly tempo a své soupeřky i vysoce přestřílely. Přesilovku se sice nepodařilo využít, ale vzápětí našla krásně Lenfeldová u branky Novákovou a bylo 0:2. Před koncem třetiny korunovala svůj důraz v brankovišti a aktivitu libereckých opět Nováková a zvýšila na 3:0.

Do třetí třetiny jsme vstupovaly s cílem tempo hry ještě vystupňovat. Hrál se atraktivní florbal s množstvím střel na obou stranách, který se divákům musel líbit. Ústí nepomohl již ani time-out a tak třetina skončila bez branek.

FBC Liberec vs. TJ Turnov, 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Liberecké hráčky začali aktivněji. Na míčku byly mnohem jistější a prosazovaly se i v situacích jedna na jednu. Bohužel pokračovalo střelecké trápení z poslední třetiny minulého zápasu a většina střel končila nad brankou soupeřek. A jelikož si ani Turnov nevytvořil vážnější šanci, skončila třetina 0:0.

Aktivita libereckých v druhé třetině byla „odměněna“ přesilovou hrou. Tentokrát jsme ji již využily a po přihrávce Rondošové otevřela skóre zápasu Nováková. Zdálo se, že je vše na dobré cestě, ale naši euforii ze vstřelené branky utnula vzápětí Veselá střelou od půlky. Bylo vyrovnáno. Následnou nervozitu a nižší koncentraci vzápětí dvakrát potrestala Koťátková.

Do třetí třetiny jsme vlétly s cílem otočit vývoj zápasu, ale dřív než jsme si vytvořily pořádnou šanci, jsme šly do oslabení. To jsme zahrály excelentně, soupeřky jsme skoro nepustily k balonku a naopak jsme my dvakrát zahrozily. Náš tlak pokračoval a v půlce třetiny vsítila kontaktní gól Nováková. Turnov ale již nemínil zápas pustit, dvě minutky před koncem dopřál svým hráčkám oddech time-outem. Již jsme se chystaly ke hře bez gólmanky, když přišel faul Koťátkové. Poslední minutu jsme odehrály v početní převaze, víceméně na půlce soupeřek, ale vyrovnání nepřišlo.

TJ Turnov vs Florbal Ústí, 4:0

Dnešek tedy nerozhodl a o postupujících pravděpodobně rozhodne až poslední kolo, které se bude hrát 2. dubna v Ústí.

Hodnocení trenérů

Pochvala za předvedenou hru a bojovnost. Co nás trápí je málo střel a proměňování šancí. Průměr 4 střely na branku za třetinu je opravdu málo.

Sestava: Hánová (G), Abrtová, Bernátová, Drangovská, Košvancová, Lenfeldová, Ljachová, Nováková, Rondošová, Valešová, Veselská a Želízková.