Aktuální zprávy
15.05.2017 - Redakce

Dorostenky na Tatrancupu zlaté

Devět hráček mistrovského týmu odjelo na tréninkový kemp a my ostatní přece nebudeme sedět doma. Vyjely jsme si zahrát pět zápasů s kvalitními soupeřkami do Prahy na Tatrancup. Na pohodu posbírat herní zkušenosti. Tým jsme doplnily o pár hráček z Prahy a Teplic.

Ve skupině jsme se ještě hledaly a pilně na sobě pracovaly. Tři zápasy a tři prohry. Herní projev se ale zlepšoval a hlavně nás neopouštěla dobrá nálada. Turnaj vyvrcholil v neděli zápasy play-off, kde se projevila naše týmovost a velká chuť do hry. Soupeřky byly očividně zaskočeny naši bojovností a aktivitou.

FBC Liberec vs. TJ Tatran, 3:3, nájezdy 1:0
Začátek zápasu nám utekl. I když jsme nehrály špatně, chybovaly jsme a brzy jsme prohrávaly 0:2. Ale nevzdaly jsme to a zápas otočily na 3:2. V této fázi zápasu jsme byly lepší a aktivnější, ale přesto se soupeřkám podařilo šťastně vyrovnat. Rozhodnout musely samostatné nájezdy. Hádejte výsledek! Ano, výhra. V posledních dvou sezónách jsme nájezdy neprohrály.

Finále FBC Liberec vs. Black Angels, 2:2, na nájezdy 3:2
Hrály jsme sebevědomě a zaslouženě jsme šly do vedení. Soupeřky vyrovnaly. Konec poločasu byl hodně nervózní. Nejprve jsme hrály oslabení a ubránily. Minutku na to za podobný faul byla vyloučena i hráčka soupeřek. To neunesla další hráčka a dostala větší 3-minutový trest a následně i asistent trenéra málo vídanou červenou kartu. Poskytnutou výhodu jsme trestuhodně nevyužily, přesto jsme krátce poté šly opět do vedení. Black Angels to nevzdaly a znovu vyrovnaly. O vítězi musely rozhodnout opět nájezdy. Drama rozhodla až tuším devátá série.

Turnaj vrchovatě splnil svůj účel. Víkend jsme si parádně užily a všechny holky si zaslouží velkou pochvalu.

Sestava
Hánová Alžběta (G), Králová Nikola (G), Abrtová Aneta, Bernatová Lea, Drangovská Andrea, Dudášová Karin, Hermánková Gabriela, Hořínková Tereza, Kopecká Veronika, Kris Adriyana, Lajžnerová Iva, Ljachová Veronika, Pabiánová Klára, Rondošová Kristýna, Voborská Nikola. Trenéři Rondoš Vojtěch a Novák Petr.