30.11.2022 - Redakce

Dorostenky poprvé doma a hned vítězně!

Po třech dalekých cestách za zápasy do Ústeckého kraje, jsme v neděli konečně vyběhli na domácí palubovku. Díky domácímu prostředí jsme mohli využít maximálního počtu hraček na naší soupisce. Tu jsme zaplnili jak ostřílenými hráčkami z juniorské soutěže, tak i staršími žákyněmi, které získávají zkušenosti ve vyšší kategorii. Po několika měsících práce můžeme říci, že naše hra už začíná mít ten správný směr, jakým bychom chtěli jít.

FBC Česká Lípa vs. FBC Liberec 5:11 (3:5, 1:2, 1:4)

Nevyzpytatelný soupeř z České Lípy a zároveň derby jediných týmu z Libereckého kraje v naši lize, které ani jeden tým nebere na lehkou váhu a chce jej vyhrát. Na začátku zápasu oba týmy hrály opatrnější florbal i přesto však domácí Liberec v polovině první třetiny vedl 3:0. Ve druhé půli první třetiny se začala hra více otevírat a Česká Lípa začala trápit naši obranu. Do konce třetiny vsítila 3 góly, zatímco náš tým navýšil své skóre o další dva. Po první třetině jsme vedli 3:5.

Druhá třetina byla herně mnohem lepší co se tyče obranné fáze obou týmů. Mohli jsme vidět spoustu krásných akcí na obou stranách. Ve druhé třetině byly vidět jen 3 góly, dva do sítě České Lípy a jeden do domácí svatyně. Skóre po druhé třetině 4:7.

Závěrečná třetina byla opět plná krásných akcí, kdy náš tým začal být klidný a rozvážný v zakládání akcí. Kontrolovali jsme vývoj zápasu a konečné skóre 5:11 jen potvrzuje výborně odvedenou práci našich hráček na hřišti.

Branky Liberce: Kopecká (Svobodová), Škodová (Klubalová), Nesměráková (bez as.), Svobodová (Škodová), Klubalová (Jirsová), Nesměráková (Klubalová), Škodová (Jirsová), Jirsová (Škodová), Cidlinská L. (Fuchmanová), Klubalová (Škodová), Škodová (Klubalová)

FBC Liberec vs. Florbal Ústí 13:1 (4:1, 5:0, 4:0)

Do tohoto zápasu jsme šli jako favorité, i přesto první gól vsítil celek z Ústí. Domácí hráčky však nenechaly nic náhodě a po první třetině jsme vedli 4:1. Od začátku zápasu se nabízely pohledné akce na obou stranách hřiště. I přesto že hráčky Ústí už nepřidaly do konce zapasu další branku, předváděly bojovný florbal a rozhodně nedaly našim hráčkám nic zadarmo. I přes bojovný výkon Ústí dokázaly domácí hráčky potvrdit roli favorita a zvítězily 13:1.

Branky FBC Liberec: Cidlinská M. (Cidlinská L.), Klubalová (Mlčochová), Nesměráková (Fuchmanová), Mlčochová (Škodová), Škodová (Klubalová) Cidlinská L. (Cidlinská M.), Škodová (Klubalová), Klubalová (Škodová), Cidlinská L. (Cidlinská M.), Škodová (Klubalová), Cidlinská L. (Škodová), Cidlinská L. (Schwarzová), Klubalová (Škodová)

Vyjádření k turnaji kapitánky Kateřiny Jirsové: V první řadě nás čekala Česká Lípa. Ze začátku jsme hrály dost opatrně a na týmu bylo vidět trochu nervozity. Postupem času jsme se zlepšovaly. Byly jsme jistější a více jsme se podporovaly. Všechny jsme rády, že jsme vyhrály. Druhý zápas byl ze začátku z naší strany dost pomalý, ale dokázaly jsme se vyhecovat a další dvě třetiny jsme odmakaly. Jsem ráda, že jsme si jako tým sedly, ale určitě máme co zlepšovat. Určitě musíme zlepšit komunikaci na hřišti, která mám dělá problém už delší dobu.

Vyjádření trenéra Miroslava Hnídka:

Každý zapas který jsme zatím odehráli nás posunul někam dál a vždy jsme si odnesli spoustu zkušeností. Nebylo tomu jinak ani v těchto dvou zápasech. V obou zápasech byl u všech holek vidět zápal a hlad po vítězství, díky tomu máme dalších 6 bodů do tabulky!! Jsem rád, že naše práce u všech kategorii ženské sekce viditelně zvyšuje svou kvalitu a jsem hrdý, že můžu být toho součástí.