Mládež
29.11.2021 - Redakce

Dorostenky potvrdily formu v Chomutově

Dnes nás čekali dva zápasy, které jsme museli vyhrát, jestliže jsme chtěli pomýšlet na nadstavbu o MČR. Věděli jsme, že když cokoliv podceníme, bude to pro nás velice těžké. Oba zápasy se dají rozdělit na herní projev a výsledkovou část. Více v pozápasovém článku.

V prvním utkání jsme měli taktické pokyny, kterých jsme se chtěli držet, což se nám, až na nějaké výjimky dařilo. Převaha v driblinku, kvalitě nahrávkách a přesnosti střelby vedla k vysoká výhře 14:3. Bylo vidět, že holky si zápas užily a ofensivně předběhly spousty pěkných akcí.

Po vysoké výhře a jakémsi výsledkovém uspokojení, se nám nepovedlo vstoupit do druhého zápasu, jak bychom si přáli. Soupeř velice dobře bránil a pouštěl se do rychlých protiútoku, k čemuž napomáhaly naše individuální chyby. Právě po součtu více drobných chyb, se domácí Chomutov ujal v první třetině vedení 1:0. Ve druhé části hry se nám podařilo zvýšit tempo hry, přesto jsme se trápili s napadáním a nepřesností střel. Obrovská pochvala našim hráčkám patří za vstup do třetí třetiny. Neustále zvyšování tempa, tlaku a napadání soupeřek vedlo k otočení utkání na 1:2. Celé utkání vedlo k několika infarktovým momentům, kdy obě mužstva mohla zápas předklonit na svou stranu, přičemž proti byly obě brankářky, které předvedly skvělé výkony.

Hodnocení trenéra: Jsem velice rád, že jsme to zejména v hlavách nevzdali, pořád věřili a navzájem se povzbuzovali. Povedlo se nám tu vytvořit skvělou partu. Po ne zcela povedeném vstupu do soutěže, se nám konečně daří do hry zapracovat prvky z tréninků i neligových turnajů, kdy v krátké době odehrajeme spousty kvalitních utkání. Jsem na holky velice hrdý. Celé to je hlavně o koncentraci a přístupu. Víc takový zápasů. Už se moc těším, na další ligové kolo, kdy se porveme o čelo tabulky. Pevně věřím, že se nám podaří udržet naší vzestupnou formu. A jen se modlím, aby nám to vládní nařízení dovolila a nebyla žádné omezení, v této nelehké době.

V neposlední řadě, bych moc poděkovat všem zúčastněným a zainteresovaným, za Vaší skvělou podporu.
Nadcházející ligové kolo se uskuteční v neděli 12. 12. 2021 na domácí palubovce v Liberci, kde se utkáme s Kadaní a v derby s Českou Lípou.
Sestava: A. Wienerová - K. Jirsová, E. Másílkova, M. Fuchmanová - K. Klubalová, V. Šmídková, P. Škodová - A. Kučerová, L. Cidlinská, N. Petiková