Mládež
22.10.2018 - Redakce

Dorostenky přivezly z Ústí 6 bodů

Dorostenky o víkendu odehrály další dva zápasy 1. ligy. V ústecké haly naše holky čekaly soupeřky z Roudnice nad Labem a České Lípy.

FBC Liberec vs. BK REAL Roudnice n. L. 6:1

Soupeřky z Roudnice hrály s nadšením, ale brzo poznaly, že proti zkušenějším libereckým hráčkám to budou mít těžké.

Liberec hrál více na balónku a vytvářel si řadu dobrých šancí. V první třetině otevřela skóre Nováková a před přestávkou ještě zvýšila Rondošová. V úvodu druhé třetiny se gólově prosadila i Roudnice, ale góly Rondošové a Abrtové jsme zápas v podstatě rozhodli. Ve třetí třetině přidala ještě druhý gól Abrtová a v závěru dovršila hattrick Rondošová.

Ikdyž se nám úplně nedařilo plnit instrukce trenérů v útočné fázi, v obraně jsme mnoho chyb neudělali. Za zmínku stojí ještě premiéra gólmanky Valešové. Jinak skvělá útočnice zaskočila tentokrát na pozici gólmanky a vedla si výtečně.

FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa 5:0

Soupeřky s námi začaly hrát s velkým respektem a vydrželo jim to prakticky celý zápas, i když byly intenzivně podporovány svým fanklubem. My jsme se snažili hrát na balónku, tvořit hru a vytvářet si šance.

Skóre zápasu otevřela již ve druhé minutě Voříšková a v polovině třetiny přidala druhý gól Liberce Červenková, když krásně zužitkovala krosovou přihrávku Lenfeldové. Druhou třetinu jsme se příliš nechali ukolébat pasivní hrou soupeřek a i když jsme si nějaké šance vytvořili, třetina skončila bez branek.

Do třetí třetiny jsme změnili hráčkám posty a vyhecovali se znovu k aktivnější hře. Z bezpočtu šancí jsme proměnili 3, dvakrát zakončovala Rondošová a skóre zápasu završila Novotná. V brance Liberce se dnes zaskvěla další z útočnic - Nováková.

Sestava Liberce: Abrtová, Rondošová, Veselská - Voříšková, Šmídková, Červenková - Lenfeldová, Novotná, Valešová (G) - Nováková (G)