03.04.2017 - Redakce

Dorostenky proklouzly do předkola play-off

V posledním kole dorostenek měli holky možnost proklouznout do předkola play off. K tomu, aby uspěly, musely posbírat co největší počet bodů.

FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa 6:1

První zápas s Českou Lípou dopadl dle očekávání. Celý zápas jsme diktovali tempo a soupeřky jsme na vlastní půlku mockrát nepouštěly. Po gólech Plichtové, Čermákové, Pokorné, Želízkové a dvou trefách Valešové jsme si zajistili pohodový náskok, který až 2 minutky před koncem zkorigovala Hanzelínová. Tímto vítězstvím jsme si prakticky zajistili play off.
FBC Liberec vs. Florbal Ústí 2:7

To jsme chtěli potvrdit i v posledním zápase, který se nám ale bohužel vůbec nevyvedl. Ústí potřebovalo vyhrát a tak nastoupilo k zápasu s velkým odhodláním a s podporou 140 fanoušků! Což je na zápasech mládeže velmi nezvyklá kulisa.

Soupeřky nás zaskočily velmi aktivním a důrazným pressingem a donutily nás k chybkám. Sotva uběhla minuta hry a už jsme prohrávaly 2:0. Následně jsme sice dobře ubránily oslabení, ale chviličku po něm jsme inkasovaly potřetí. V následující minutkách se nám podařilo hru vyrovnat a přišli i góly. Zásluhou Želízkové a Rondošové jsme snížily na 2:3. Vyrovnání bylo již na spadnutí, když se nám podařil druhý vlastenec. Nepovedená střela soupeřek zasáhla hůl naší bránící hráčky a bylo 4:2.

Stejně jako začátek první třetiny ani vstup do té třetí se nám nepovedl a v jedné minutě jsme inkasovaly hned třikrát a bylo po zápase. Výsledek již nezměnily ani naše dvě vyloučení a závěrečná snaha ve hře v šesti. Na závěr jsme si tak odnesly největší debakl v sezóně a poučení o tom, jak se hraje o vše. Věřme, že v play-off zahrajeme se stejnou chutí jako dnes Ústí.