19.04.2022 - Redakce

Dorostenky skončily na MČR sedmé!

O Velikonočním víkendu hrály dorostenky finálový turnaj MČR v Olomouci. U soupeřek a diváků si vydobyly velký respekt, ačkoliv tomu konečný výsledek úplně nenasvědčuje. Asi nejmladší tým turnaje v každém zápase sahal po vítězství a bojoval o každý balonek a o každý centimetr hřiště až do závěrečného hvizdu. Bilance dvou výher a dvou hořkých proher není špatná, ukázaly jsme, že se můžeme směle rovnat s nejlepšími v republice.

Do čtvrtfinále nám byl přisouzen jeden z nejtěžších soupeřů a pozdější finalista turnaje, tým domácích FBŠ Olomouc. V Olomouci odvádějí výtečnou práci a dívky ve všech kategoriích patří momentálně k nejlepším v ČR. Domácí sice plánovaly pošetřit některé z jedenácti dorostenek, které mimochodem následně v pondělí vybojovaly titul s juniorkami, ale nakonec byly donuceny bojovat v kompletní sestavě až do posledního hvizdu druhého zápasu.

V prvním zápase se ještě neusadily v hledišti všichni domácí fandové a Liberec vedl již 2:0. Skóre otevřela Klubalová po fantastickém uvolnění a přesnou střelou. Když pak vzápětí vybojovala balónek Škodová a vybídla ke skórování Cidlinskou, domácím fandům ztuhly úsměvy. Zápas nabral na otáčkách. Výborné tempo a krásné akce byly k vidění na obou stranách. Vaculová snížila. Následně dostala Olomouc výhodu přesilové hry a po minutce dokonce pět na tři. Z přesilovky zbývali pouhé dvě sekundy, když srovnala Zerzánová. Liberec pak zbytek přesilovky již s přehledem ubránil. Domácí fandové se začali pomalinku probouzet, ale jejich nadšení gólem do šatny utnula znovu Klubalová po krosové přihrávce Holcové, Ve třetí třetině tempo ještě vygradovalo. Olomouc opět vyrovnala. Napínavý zápas nakonec rozhodla minutku před koncem Holcová po přihrávce od Černé. Olomouc teprve podruhé v sezóně nevyhrála!

Titěrný náskok Liberce do druhého zápasu čtvrtfinále sliboval napínavou podívanou. Domácí hráčky nastoupily do zápasu s velkým odhodláním a s obrovskou podporou publika. Brzo se jim podařilo smazat manko z prvního zápasu díky trefě Ševčíkové. Do přestávky pak přidala ještě gól Vaculová, gól z kategorie šťastných. Tento gól se nakonec ukázal být rozhodujícím v celé sérii. Šance na skórování byly sice na obou stranách, ale skóre už nezměnila ani závěrečná liberecká powerplay. Postup nám unikl o vlásek.
V neděli nás tak čekali už jen boje o umístění, sny o medaili se rozplynuly. V prvním zápase jsme narazili na pražské Black Angels. Na začátku bylo ještě na našich holkách znát zklamání ze včerejška. Neproměňovali jsme šance a navíc jsme byly vylučované. První oslabení jsme sice ubránily, ale hned následovalo druhé a to už Pražačky využily. Úplně nás probudil až druhý gól z kraje druhé třetiny. Srovnaly jsme si myšlenky a zaslouženě jsme srovnaly i skóre. Nejprve Klubalová vymyslela výborný kros a Cidlinská s přehledem trefila. Následně Klubalová vyškolila obranu Black Angels a vyrovnala. O výsledku musela rozhodnout třetí třetina. Šťasňější byly Bleci a o to víc, že šlo o hodně nešťastný gól do naší sítě. Liberecké hráčky tlačily a snažily se vyrovnat, což se bohužel nedařilo. Bleci si vzali dvě minutky před koncem timeout. Na naše hráčky dolehla velká nervozita a dvěma obrovskýma chybami darovaly soupeřkám třígólový náskok. Do konce již chyběla pouhá minutka. Byla ještě šance něco se zápasem udělat? Byla! Nejprve Šmídková našla výtečně Klubalovou a když za dalších dvacet vteřinek Škodová vybídla opět Klubalovou, chyběl už jen jeden zásah. Velké odhodlání vyrovnat, ale přineslo další obrovskou chybu v rozehrávce a soupeřky definitivně zpečetily do prázdné branky.

V posledním zápase nás čekal tým ze Světlé nad Sázavou. Brzo jsme šly do vedení díky Škodové. Poté jsme se ovšem střelecky trošku hledaly a soupeřky dvěma brankami ve druhé třetině skóre otočily. Ve třetí třetině to byl ale již dominantní výkon Severočešek. Pěti góly zdecimovaly odhodlaně hrající soupeřky. Duo Klubalová Jirsová si s obranou Světlé pohrávalo. Klubalová skórovala dvakrát a Jirsová jednou. V závěru přihrávku Jirsové zakončila Cidlinská a poslední zásah si připsala Klubalová po přihrávce od Pavlů.

Děkujeme hráčkám za předvedené výkony a bojovnost a také našim skvělým fanouškům a rodičům za podporu.

Sestava Liberce: Anna Wienerová (G), Julie Marková (G), Pavla Vávrová (G), Lucie Cidlinská, Magdalena Černá, Monika Fuchmanová, Tereza Holcová, Kateřina Jirsová, Karolína Klubalová, Valentýna Kopecká, Eliška Másílková, Amálie Mlčochová, Klára Pavlů, Petra Škodová, Veronika Šmídková a Veronika Ulrychová.

Realizační tým: Navrátil, Cidlinský, Nováková, Novák, Rondoš a Vávra.