19.02.2020 - Redakce

Dorostenky vyhlížejí playoff

O víkendu odehrály dorostenky další dva zápasy 1. ligy dorostenek a drží průběžně první místo v tabulce. Do konce základní části chybí sice ještě šest zápasů, ale první cíl sezóny jsme již splnily a zajistily si postup do playoff. Otázkou je, na který tým narazíme v prvním kole. Chodov, Bohemians, Tatran nebo Tigers? Tabulka ve Středočeském regionu je opět velice vyrovnaná, o pořadí a o našich soupeřkách pro playoff se bude rozhodovat až v posledních kolech.

FBC Liberec vs. FBK Wings Most 7:1

Zápas jsme měly od začátku ve své režii a rychle jsme šly do vedení. Dva góly Karolíny Hisemové a gól Veroniky Šmídkové nám zajistily pohodové vedení 3:0 a klid do dalšího průběhu zápasu.
Tedy klidnější by zápas byl, kdybychom snahu hrát a útočit občas nepřeháněly a nevrhaly se do útoku místy bezhlavě. Soupeřkám jsme tak nabídly dost příležitostí k protiútokům, které naštěstí s přehledem pochytala Kateřina Dvorská.
Ve druhé třetině přidaly góly Petra Műllerová, Nicol Červenková, Anuka Sugardorj a Natálie Petíková, která si tak odehrála úspěšně premiérový zápas v kategorii dorostenek.
I když jsme si vytvořily dost šancí i ve třetí třetině, další góly jsme již nepřidaly. Naopak soupeřky snížily díky Schettlové. Hra Mostu nás příjemně překvapila, holky bojovaly až do konce a zaslouží pochvalu za to, jak se zlepšily od začátku sezóny.

FBC Liberec vs. SK Bivojky Litvínov 5:4

Úvod zápasu patřil nám, skóre otevřela pěkným gólem Markéta Lenfeldová. Soupeřky z Litvínova nás ovšem brzy vrátily „na zem“ a dvěma góly Anety Weissové zápas otočily. Ukázalo se, že musíme daleko zodpovědněji hrát do obrany. I když jsme více hrály na míčku, soupeřky ukázaly, že umí být nebezpečné. Do konce třetiny jsme zápas vyrovnaly pohotovou dorážkou Aneta Voříšková.
Ve druhé třetině jsme podaly koncentrovanější výkon a dvěma góly Veroniky Šmídkové jsme šly do vedení. Ve třetí třetině Litvínov nejprve snížil, ale z následné přesilovky zápas rozhodla Aneta Voříšková. Sedm sekund před koncem sice Bertschová svým druhým gólem snížila, ale na body t Litvínovu již nestačilo. Naši brankářce Daniele Dvořákové jsme to sice dnes neulehčily, ale jsme rádi, že tým podržela a připsala si další vítězný zápas.

Hodnocení trenéra:

"Těší nás, že můžeme hrát zápasy s 18 hráčkami na soupisce. Dvě zkušené lajny a třetí lajna, která sbírá zkušenosti. Pohoda a výborná atmosféra v šatně. Tak by to mělo být standardem, aby zkušenější hráčky byly jistotou a studnicí zkušeností pro další nastupující generaci. Premiéru si dnes mezi dorostenkami odehrály Magda Černá, Kája Janoušková a Natka Petíková. Přejeme jim hodně gólů v jejich florbalové kariéře."