02.10.2017 - Redakce

Dorostenky zvládly vstup do nového ročníku

​V neděli 1.10 zahájil ligovou sezónu i tým dorostenek. Za prvními zápasy jsme vyjeli do nedalekého Turnova v nevalném počtu, ale s to větším odhodláním se nám v obou zápasech podařilo bodovat.

FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa, 5:1

Po prvních nervózních minutkách se začala prosazovat naše hra. Hráli jsme mnohem více na míčku a dostávali se i do řady šancí. Zaslouženě jsme šli již v první třetině do vedení 3:0. Soupeřky se na naší poloviny dostávaly jen s obtížemi a to většinou pouze dlouhým nahozením balónku. Škoda, že jsme nevyužili více šancí, které jsme si připravili.

FBC Liberec vs. TJ Turnov, 5:3

Zápas s Turnovem nezklamal nás ani diváky. Rozhodně se odehrál nejkvalitnější zápas nedělního dopoledne. Na obou stranách byla k vidění řada pěkných akcí a střel, a nechyběly ani góly. Naše dorostenky se dostaly do vedení již v první minutě a průběžně měly stále lehce navrch. Turnov nám ale nedal nic zadarmo a bojovalo se o každý metr hřiště. K vidění byly i čtyři přesilovky a hned tři se podařilo využít.

Sestava Liberce

Hánová Alžběta (G), Abrtová Aneta, Drangovská Andrea, Horáčková Simona, Nováková Karolína, Novotná Kateřina, Rondošová Kristýna, Valešová Markéta, Veselská Lea
Trenéři Rondoš Vojtěch a Novák Petr

Hodnocení trenérů:

V herním projevu byla znát jistá nerozehranost způsobená delší zápasovou pauzou. Šancí jsme si vytvořili dost na to, aby skóre mohlo být vyšší v náš prospěch. Určitě je ale na čem stavět a tým má potenciál obhájit loňské úspěchy.

Rádi bychom chtěli hrát divácky atraktivní florbal a to se nám myslím podařilo. Dali jsme do toho srdce a za to cítím hrdost za tento tým. Tolik náš příspěvek ke klubovým hodnotám.