Aktuální zprávy
15.01.2022 - Redakce

Druhá prohra! Liberec zaslouženě padl s FBŠ Bohemians

Ani nedělní utkání nedopadlo pro liberecké FBC dobře. Po sobotním nezdaru následovalo utkání s FbŠ Bohemians. Pražský celek byl po celý zápas aktivnějším týmem a po druhé třetině vedl jasně 8:2. V poslední třetině Severočeši už jenom skóre upravili na konečných 4:9.

FBC Liberec vs. FBŠ Bohemians 4:9 (2:4,0:4,2:1)

Stejná písnička jako v předchozím zápase čekala na diváky ve sportovní hale Dukla Liberec. Liberec velmi matně vstoupil do utkání a Bohemians kromě diktování tempa střílela i branka. Skóre zápasu otevřel v 6. minutě Malič, další branky vstřelili v 11. minutě Cabejšek a Krbec. Stav 3:0 byl pro tým hostujícího trenéra Michala Jedličky málo a rázně chtěl navýšet vedení. To se povedlo 17. minutě, kdy Veleba uklidil míček za záda Chlada. Na nepříznivý vývoj zápasu se povedlo Liberci odpovědět. Do konce první třetiny proměnil svůj únik Stránský, kterého podpořil Vojtěch Wiener, jenž snížil na 2:4.

Na začátku druhé periody spravil chuť brankář Chlad, když vychytal nařízené trestné střílení. V další minutě byl vyloučen hostující hráč a Liberec měl velkou šanci snížil na rozdíl jedné branky. To se nepovedlo a krátce na to přišel trest. Rozhodující branky z hole FBŠ Bohemians přišly v rozmězí 32. - 37. minuty. Liberec tak po další nepovedené třetině odcháze do šatny za stavu 2:8. 

Závěrečná dvacetiminutovka se už pouze dohrávala. Oba týmy věděli, že se na výsledném skóre již nic nemůže změnit. Na 9:2 zvýšil svoji druhou brankou v zápase Malič, avšak poslední důležité momenty se v zápase připravili domácí. Nejprve Stránský a poté Smutný prostřelil brankáře Zavřela a snížili na konečných 4:9 z pohledu FBC Liberec.

Prohrou v 23. kole Livesport Superligy přišli liberečtí florbalisté o šanci promluvit do boje o přímý postup do play-off. V závěrečných třech zápasech základní části se utkání s Vítkovicemi, Hattrickem Brno a Otrokovice.

FBC Liberec vs. FAT PIPE Florbal Chodov 4:8 (1:4,2:3,1:1)

Hororový vstup. Tak by se daly nazvat první minuty zápasu. Chodov si během úvodu vypracoval vedení 3:0 a nutno říci, že tento stav dodal jasný ráz utkání. O něco hůře bylo liberecké lavičce v čase 11:12, kdy Eremiáš poslal míček za záda Mücka už počtvrté. Trenér Petr Salát si vzal oddechový čas, aby uklidnil své hráče. Tento ´taktický prvek přinesl ovoce alespoň částečně, protože Smutný dokázal prostřelit Hodíka jako první z domácího celku a snižil na 1:4. 

Ve druhé třetině se dlouho hrálo bez branek, ale oba týmy si dokázaly připravovat své šance. Na straně Chodova bylo velmi nebezpečné duo Majer - Vávra. Z Liberce můžeme vypíchnout šance Valeše nebo Jakuba Mádla, který dostal příležitost v druhé útočné formaci. Mezi 32. minutou a 38. minutou viděli diváci na hale Dukla hned pět branek. Bohužel se hned třikrát radoval Chodov. Za domácí tým přesně mířil Kopecký a krásnou sólem se prosadil i Prokop Ferdan. Stav 3:7 z pohledu FBC Liberec zamířili hráči na druhou přestávku. 

Ve třetině se utkání rozhodně nedohrávalo a přineslo mnoho emocí. Když Pařízek svým premiérovým gólem v dresu Liberce snížil, vypadalo to, že se Liberec ještě může ucházet o body. Všechny naděje odstřelil v 46. minutě Vošta, když dokázal proměnit samostatný únik. 4:8. Tata branka i zakončila brankový účet zápasu. 

Liberečtí florbalisté v dohrávce 20. kola Livesport Superligy podlehli pražskému Chodovu v poměru 4:8. Tato prohra znamená, že Liberec stále drží na 8. pozici s jistotou startu v předkole play-off. K dalšímu zápasu nastoupí Liberec už zítra, kdy v 17:00 přivítá FbŠ Bohemians. Utkání se odehraje na hale SH Dukla Liberec.