Aktuální zprávy
14.01.2019 - Redakce

Druhá třetina rozhodla o neúspěchu Liberce v dalekých Vítkovicích.

Po nepovedeném domácím utkání s Bohemians vyjel Liberec do Ostravy, kde ho čekal další silný soupeř. Liberec duel nezvládl, střelecky se trápil, a hlavně díky druhé třetině padl na půdě Dubina arény poměrem 2:8.

1. SC Tempish Vítkovice vs. FBC Liberec 8:2 (1:0, 5:0, 2:2)

Liberec nastoupil v lehce pozměněné sestavě, nicméně v úvodu zápasu předvedl velmi koncentrovaný výkon. První chyba přišla v sedmé minutě, potrestal jí reprezentant Delong. Poté se do několika útočných výpadů pustili i hosté, ale Souček v domácí bráně byl bezchybný. Odvážný výkon Liberce trval až do konce první třetiny.

Početní výhoda hostí z konce první třetiny zůstala nevyužita, naopak v čase 23:15 inkasovali. O 3 minuty později zvyšoval Bräuer už na 3:0 pro domácí. Dva slepené vítkovické góly přišly v polovině zápasu, a když v čase 35:03 zvyšoval už na 6:0, vypadalo to s libereckými borci velmi špatně. Další góly už v prostřední periodě nepadly.

Třetí dvacetiminutovka přinesla Liberci možnost napravit si reputaci a podat lepší výkon. V čase 45:16 překonal Součka Veselý, když využil přesilovou hru. Nicméně šestigólový náskok vrátil domácím Hubálek. Bräuer pak ještě zkompletoval hattrick, ale vyrovnanou třetinu zařídil necelé 4 minuty před koncem Valeš. Liberec nakonec padl ve Vítkovicích 2:8.

Branky: Veselý, Valeš

Veledůležité utkání pro Liberec je nachystáno na středu, 16. 1. v Olomouci, kde sehrají Severočeši finále Poháru České pojišťovny proti Pardubicím. Začátek utkání je naplánován na 17 hodin a bude vysíláno na kanálu ČT Sport.