Aktuální zprávy
19.02.2021 - Redakce

Druhé derby! Liberec vyzve v 24. kole Českou Lípu

Jediné utkání mají na programu muži FBC Liberec. Tento duel může být pro oba celky klíčový. Liberečtí florbalisté bojují o play-off, tým České Lípy bude chtít získat tři body a přiblížit se záchraně bez nutnosti hrát play-down.

FBC 4CLEAN Česká Lípa vs. FBC Liberec | 20.2.2021 | 19:00 | SH Česká Lípa

Po třech prohrách v řadě za sebou si sobotní soupeř spravil chuť ve včerejším utkání proti východočeským sokolům z Pardubic. V boji o přímou záchranu si připsal tři body a odpoutal se na 10. místě tabulky Livesport Superligy. V dosavadním ročníku českolipští florbalisté nasbírali celkem 21 bodů.
Hlavní trenér týmu David Derka se opět těší, že v sestavě může využívat nové hráče. Do listiny hráčů přibyl navrátil Milan Tichý, nově Matyáš Kalina nebo ústecké duo Vavruška, Semerád. Z Mladé Boleslavi přestoupil do týmu i Pařízek. Jasnou jedničkou týmu je brankář Dvořák, který vychytal 7 výher. Pokud si na někoho musí dát obrana Liberce pozor je to ofenzivní duo Krajcigr-Ekl. Prvně jmenovaný bojuje o vítězství v kanadském bodování, když zatím nakupil 49 bodů.
V poslední duelu zvítězil jasně tým FBC Liberec. Prosincové vzájemné utkání přineslo nebývalou přestřelku, ve které Severočeši nastříleli 19 branek a vyhráli v poměru 19:7. I duely předešlé vyzněly lépe pro Liberec. V létě v Poháru Českého florbalu tým z krajského města vyhrál 13:5. V prosinci 2019 7:5.
“Oba týmy půjdou do zápasy velmi sebevědomě. Nic jiného jim ani nezbývá, protože pořád mají o co hrát. Na zápas se jako tým velmi těšíme, hrajeme o play-off, které si chceme po dlouhé době vybojovat,” říká pár slov o důležitosti útočník Radek Valeš.
Pokud by FBC Liberec dokázalo zvládnout tento zápas opět by se přiblížilo vytouženému play-off. Podaří se překonat urputnou Českou Lípu v čele s matadorem Štěpánem Slaným? Utkání začíná v sobotu v 19:00 a sledovat ho můžete níže v odkazech.

TEXT: https://bit.ly/cli_lib_text
VIDEO: https://bit.ly/cli_lib_video