Mládež
27.01.2020 - Redakce

ELÉVKY NA TURNAJI V LIBERCI

V rekordním počtu 11 holčiček se zúčastnily naše elévky posledního turnaje v letošní sezóně, který se konal v Liberci. V domácím prostředí holky tým složený z holčiček FBC Liberec a FBC Panthers Liberec ukazoval, že se stále zlepšuje při práci s míčkem a nebojí se na hřišti experimentovat.

V prvním utkání holky narazily na vždy silný Turnov a odehrály opravdu hezký zápas, ve kterém skvěle bojovaly. O výsledku zápasu rozhodla aktuálně větší herní vyspělost a kvalita střelby starší části týmu holek z Turnova. Ten tentokrát přivezl i větší počet malých přípravkových holčiček a ty určitě ukazovaly, že v dalších letech tým kvalitně doplní. Nic to ale neměnilo na kvalitě zápasu.

Ve druhém utkání se pak holky postavily proti soupeřkám ze Štětí. Ty byly trošku oslabené z důvodu nemocnosti a netradičně přijely v menším počtu. Ale i počet 6+1 hráček nebyl nijak zoufalý a holky si prostě jen víc zahrály. Aktuálně však konkurovat našim holčičkám nemohly a tak se naše holky dočkaly vítězství i když velmi kvalitní výkon předváděla brankářka soupeře a hodně našich gólových šancí proměnila ve svůj skvělý zákrok. Vítěznou radost si ale nakonec tentokrát vychutnal Liberec a třešinkou na vítězném dortíku byla vychytaná nula Zuzky Bruclíkové. Asi naše první v soutěži elévek vůbec. Další milník tedy dokonán :-)

Třetí zápas nás čekal proti "růžovkám" z Mostu. Jedná se o tvrději hrajícího soupeře a bylo vidět, že atmosféra umí být trošku vyhrocená i mezi takhle malými holčičkami. Dokonce prý padlo i ostřejší slovo. O výsledku zápasu rozhodla především kvalita střelby zpoza půlky, která na velké branky znamená často gól. Škoda, že nám unie zakázala hru na střední velikost branek. Tam už musí hráčky předvést opravdu přesnou střelbu a nestačí jen na bránu nějak vystřelit. O smyslu těchto středních branek se koneckonců pozitivně přesvědčili všichni účastníci vánoční míchačky. Třeba se ještě dočkáme pozitivního kroku ze strany pomazaných hlaviček. :)

Na turnaji si odbyla premiéru v dresu elévek také Silvie Hartlová, která dosud trénovala a hrála pouze za mladší žákyně, ale věkem patří mezi elévky. Na to, že hraje teprve od října byla i ona platnou součástí týmu a radovala se dokonce z premiérového gólu. Doufáme, že se jí mezi námi líbilo.

Nyní nás čeká dlouhá pauza až do dalšího turnaje 1.3. v Mostě.

Sestava FBC Liberec:

Nesměráková Julie, Sekničková Valérie, Šindelářová Veronika, Svobodová Anita, Šebestová Zuzana, Brunclíková Zuzana, Nyklová Štěpánka, Mokošínová Nikola, Slavíková Kateřina, Hartlová Silvie, Skružná Tereza

Autor: Lukáš Nesměrák