Mládež
18.10.2021 - Redakce

ELÉVKY SBÍRALY PRVNÍ TURNAJOVÉ ZKUŠENOSTI

Naprosto bez předchozích turnajových zkušeností zajely naše elévky v sobotu na turnaj do České Lípy. Náš tým tvořili pouze úplní nováčci, kteří předvedli opravdu heroické výkony. Zkušenější hráčky nechala doma nemoc, naplánované akce nebo karanténa ze školy kvůli koronaviru. Ničemu to ale vůbec nevadilo. Ba naopak. Do vody vhozené florbalové neplavkyně si velmi rychle osvojovaly to, jak zůstat nad vodou a jak prohánět své soupeřky rychlými tempy.

FBC Liberec - Česká Lípa
Holky začaly hned proti nejtěžšímu soupeři na turnaji s mnoha déle hrajícími hráčkami a jednou excelentní střelkyní se zkušeností z hraní hokeje (pokud se nepletu a mé informace jsou správné). Do branky se "kupodivu" u prvního zápasu nikomu nechtělo. Největší odvážlivkyní ale byla ta skoro nejmenší - Laurynka. Měla situaci opravdu těžkou, ale vypořádala se s ní skvěle. Vzhledem k tomu, že byla zasypána kvalitní střelbou soupeře, do druhého poločasu se jí už v brance zůstávat nechtělo. Pomohla jí její spoluhráčka Monča a vyměnily si pozice hráčka-brankářka. I Monča byla skvělá a své první účinkování mezi tyčemi si užila. V poli pak všechny holky sbíraly naprosto první zkušenosti a bojovaly jako lvice. Dostaly tedy velkou pochvalu od trenéra a ihned po zápase se běžely občerstvit do šatny, kde na ně čekal fantastický catering - řízky, štrůdl, jablkový koláč a zeleninka. Děkujeme rodičům za skvělou sváču. :)

FBC LIberec - Tuleňky Podbořany Pink
Úvodní nervozita z prvního zápasu už byla ta tam a holky se tentokráte do soupeře zakously s obrovskou odvahou. Zlepšení jejich hry bylo vidět na míle daleko. Monču část předchozího zápasu v brance tak bavila, že odchytala tento zápas celý. A bránu prostě zamkla skoro na celý zápas. Soupeřkám se sice podařilo ji jednou překonat, ale její výkon byl obdivuhodný. Když se k ní připojily i holky v poli, byl zápas velmi vyrovnaný a bavil všechny diváky. Naše dvě nejmenší Laurynka s Bětuškou, které vypadaly jako sestry se stejnými brýlemi i hokejkami, bez jakéhokoli respektu předváděly úžasná sóla a jen troška smůly jim zabránila ve vstřelení gólu. Jenže naším cílem nebylo dávat góly, ale učit se kličkovat. Jakákoli střela, ke které jsme se dostali byla mnou (trenérem) počítána jako gól. A dostali jsme se v tomto zápase k mnoha střelám! Obzvláště Lůca s Áďou dělaly soupeři velké problémy tahem na branku. V obraně pak Vanesska zastavovala soupeře a mnoho metrů s míčkem na holi naběhala také Šárka. Celkově tedy úžasný zápas proti holkám z Podbořan, kterým před turnajem odpadlo hodně holek kvůli nemoci a tak v podstatě spojily 2 týmy dohromady a hráčky namixovaly. Nikomu z nás to samozřejmě nevadilo. Cílem bylo co nejvíce si zahrát. A to se podařilo.

FBC Liberec - Tuleňky Podbořany Blue
V podstatě proti stejnému soupeři jen v jiných dresech nastoupily naše bojovnice v posledním utkání turnaje. A znovu byly mnohem lepší než v zápase předchozím. Tentokráte se nám ale podařilo několikrát dostat balónek do branky soupeře. Áďa v brance předváděla také velmi statečný výkon a herně se jednalo o další vyrovnané utkání. Perfektní tlak do branky soupeřek znamenal neustálé ohrožení jejich svatyně a to mi dělalo velkou radost. Holky prostě chtěly hrát a dávat góly. Zlepšily se i ve snaze odebrat míček soupeři co nejrychleji po jeho ztrátě. Na skóre v zápisu o utkání holky z Podbořan zvítězily, ale náš tým měl jinak nastavené cíle a každý gól v síti soupeře znamenal + 10 střel = +10 gólů. Mnou jako trenérem bylo před turnajem nastaveno, že nás zajímají jen naše vstřelené góly a proto se v podstatě jednalo o další zápas, který jsme v našich hlavách vyhráli. I proto se po turnaji lišily informace od dětí směrem k rodičům. Zvykejte si:-) Byl to přesně cíl, který se podařilo naplnit.
Po turnaji prostě holky zářily a byly nadšené, jak moc si zahrály. Dostal jsem samozřejmě pár dotazů, proč nehrajeme další zápasy. Ale z toho je jen vidět, jak to holky bavilo. A to je pro mne ta správná odměna. Těším se na další turnájek. Díky moc rodičům za to jak se chovali, jak nás podporovali, jak fandili a jaké skvělé občerstvení připravili.

Okénko pro milovníky statistik a výsledků:
Výsledky: 900173
Snědeno řízků: 29ks
Snědeno chleba: 4ks
Snědeno štrůdlu 35ks
Snědeno jablkového koláče: 1 plech
Slziček: 0
Kliček: 37
Šťastných holek: 7
Složení týmu: Áďa, Lauryk, Bětka, Monča, Vanesska, Lůca, Šárka (+ trenér Lukáš)