Mládež
31.01.2022 - Redakce

ELÉVKY V NEDĚLI ŠETŘILY STŘELECKÝM PRACHEM. PŘESTO SE RADOVALY.

V neděli absolvovaly naše elévky turnaj v opravdu domácím prostředí na ZŠ Dobiášova a vyzkoušely si šatnu našeho A teamu. Místa si rozebraly dle svých favoritů. Boj byl hlavně o místo Jakuba Kopeckého. Jeho místo zřejmě nakonec vybojovala jeho velká fanynka Laurynka Krupičková. Více v naší reportáži.

Před turnajem jsme trošku bojovali s odhlašováním holek, protože nám do nominace zasáhly karantény, covidy a běžné nemoci. Naštěstí máme ale elévek větší počet a proto i přes odhlášené ještě zbylo 9 statečných, které se turnaje zúčastnily - Monča, Lily, Terka, Laurynka, Bětuška, Lucka, Sabča, Šárka a Evička, která v posledním týdnu přišla z Panthers na naše tréninky. Problémy měl před turnajem i Chomutov, který nikdy nejezdí s nějak početným týmem. Tentokrát dorazil pouze se 4 holkami, takže jsme vždy s ostatními týmy 3-4 holky Chomutovu zapůjčili. I se 4 holkami se tura odehrát dá. Myslím, že si to holky užily a našly nové kámošky.

Hned k prvnímu zápasu jsme nastoupili proti silné České Lípě, která má v kádru více holek, které nastupují i za mladší žákyně a hrají opravdu dobře. Navíc byla v brance opět Eliška Kolstrunková, která branku opět zamkla. A to jsme jí dokonce dali větší branku rozměru mladších žákyň se snižovačem. I přes některé šance jsme ji ale nepřekonali a v prvním zápase jsme se spíše seznamovali se zápasovým tempem. Na rozdíl od nás Lípa v zápasovém tempu hned začala a načepovala nám. :-)

Do druhého zápasu naše holky naskočily po velmi kvalitním občerstvení od maminek, ale také samy od sebe a z vlastní výroby. Řízečky několika druhů, šneci, muffiny, ovoce i zeleninka nám dodaly mnoho sil a na hřišti to bylo vidět. Najednou jsme nepozorovali soupeře, jak si hraje s míčkem a nebyli na hřišti jen diváky. Makali jsme na 100% a odehráli velmi vyrovnaný zápas. Terka Hypšová předváděla super zákroky, při kterých svým klidem hypnotizovala střelkyně soupeře. Když se k tomu přidaly i střelkyně v čele s agilní Lily, urodilo se historicky první vítězství elévek v sezoně. Holky si ho za bojovnost v sezóně určitě zasloužily. Přeci jen je náš věkový a výškový průměr opravdu nízký. Musíme si ještě chvilku počkat, abychom byli vyrovnanějším protivníkem.

Poslední zápas jsme pak nastoupili proti Chomutovským posilněným tentokráte holkami z Podbořan. Zápas byl celkem vyrovnaný. Bohužel se ale do menší branky poskládala největší hráčka soupeře a předváděla chvílemi opravdu zázračné zákroky. Hlavně naše Bětka na ni neustále dorážela. Nakonec dostala i možnost možná prvního soutěžního trestného střílení elévek. Těsně však minula a ani ostatní střelkyně neměly v dalším průběhu zápasu štěstí. Nutno říci, že jsme hráli 2. zápas po sobě a na holkách bylo vidět, že nechaly v tom předchozím opravdu mnoho sil. Pro mne jako trenéra je ale lepší, když jeden zápas odehrají naplno a pak už nemají síly. Ničemu to nevadí a je vidět, že když makají, jsou nepříjemnými soupeřkami.

Doufám, že všechny týmy dorazily ve větrné bouři v pořádku domů a že si turnájek užily. Naše holky určitě ano.
Díky moc rodičům za pomoc s organizací, podporu, catering a fandění. Byli jste skvělí. Těším se i s Petrem Novákem na další turnaj.

Lukáš Nesměrák