Mládež
18.11.2019 - Redakce

ELÉVOVÉ - 2 TURNAJE BĚHEM 8 DNŮ

Za posledních 8 dnů absolvovalo celkem 5 týmů našich elévů 2 tunaje - domácí v Liberci 9.11. a venkovní v České Lípě 16.11. Pojďte se společně podívat na to, jak se naší mládeži vedlo.

LIBEREC

Poprvé v letošní sezóně se naši kluci představili před domácím publikem. Natřískaná "Dobiáška" tak přihlížela v sobotním dopoledni velkému počtu zápasů týmů z Liberce (FBC a Panteři) a Jablonce. Zároveň se na třetím hřišti odehrával turnaj našich elévek a v hale tak byla opravdu hlava na hlavě.

Komentář jednoho z trenérů Zdeňka Šrolla:

"V sobotu 9.listopadu jsme měli jako pořadelé premiéru pro organizování turnaje elévů. Bylo to letošní druhé ligové kolo, takže o motivaci ze strany všech rodičů a mladých hráčů nebylo rozhodně nouze. Organizačně bylo vše výborně připravené i s ranní diskotékou a nezbytným cateringem v šatně A-týmu, kde to mnohdy vypadalo jako na nějakém VIP – rautu ve skyboxu. Byly nominovány tři týmy, které předvedly sympatický bojovný výkon a dostřídáváním během hry výrazně komplikovaly soupeřům život. Hned první zápas na sebe narazily dva naše výběry a bylo na co se koukat. Borci se chtěli před plnými tribunami předvést a na hře to bylo ke spokojenosti samotných aktérů, fanoušků a trenérů výrazně znát. V domácím prostředí si to všichni užili a se zdviženou hlavou a plni dojmů razili domů."

Na turnaji se tentokrát objevilo poměrně hodně nováčků a v některých okamžicích bylo vidět, že někteří z našich hráčů nemají pochopení pro kluky, kteří hrají např. teprve měsíc a nemohou na tom být tedy stejně technicky nebo koordinačně. Jako trenéři jsme tak hned po turnaji řešili způsoby jak tuto třecí plochu vyřešit, aby zápasy bavily opravdu všechny kluky. Na to navazovaly i testy během nastávajícího tréninkového týdne a úprava v náplni tréninkových jednotek. Děkujeme Danu Chroustovi, který se toho s manželkou ujal a už má připravený plán do konce roku, který by měl pomoci srovnávat rozdíly v koordinačních schopnostech kluků. Jen se tím ukázala důležitost pomoci rodičů, kteří nemusí být florbalovými odborníky a přesto mohou být velmi platnými členy realizačních týmů.

Naše týmy tak na rozdíl od prvního turnaje v Jablonci narazily na týmy, které byly schopny je porazit a tím jim ukázaly, že je potřeba na sobě dále pracovat. Na prvním turnaji totiž všechny týmy vyhrály všechny své zápasy a tentokrát trošku narazili, za což jsme jako trenéři moc rádi.

ČESKÁ LÍPA

7 dní po turnaji v Liberci čekal 2 týmy elévů hned turnaj další. Díky náhodnému losování Google, který na každý turnaj losuje jiné složení týmů, se kluci potkali na tomto turnaji zase s jinými spoluhráči. Byli mezi nimi opět i někteří nováčci. Před turnajem ale trenéři klukům vysvětlili, že musí nováčkům pomáhat a nemohou od nich čekat stejné technické umění, jako u těch, co trénují 3.rok. A na nasazení kluků to bylo opravdu vidět. Kluci hráli s opravdu maximálním nasazením a technické nedostatky někteří úspěšně nahrazovali o to větší bojovností. A to se ukázalo jako opravdu důležité.

Tým Purple

Tým Purple narazil možná na maličko silnější skupinu (Česká Lípa Blue, Panthers LBC White, Lomnice), ale určitě trenéry nezklamal. V zápasech jej nezlomilo manko ve skóre, ani chvílemi velká smůla při zakončení a fantastické výkony brankářů soupeře. Někteří z nich by fyzicky mohli nastoupit i o kategorii výše. Ale velký a dobrý gólman pro nás neznamená beznaděj, ale spíše velkou výzvu. Musíme totiž předvést opravdu kvalitní zakončení, abychom vstřelili branku. Zakončení jako takové ještě netrénujeme a kluci s tím tak někdy trošku bojovali. Ale všechno přijde.

Kluci si v zápasech dokázali, že mohou srovnat ztrátu, vést v zápase i vyrovnat v poslední sekundě. A nezměnil na tom nic ani trenér soupeře, reklamující časomíru a řešící výsledek. Naši trenéři se s ním totiž nehádali. Proč? Snaha vyrovnat a bojovat do poslední vteřiny je mnohem důležitější než výsledek samotný. Kluci to totiž dokázali a tak je naši trenéři pochválili.

Tým Pink

Kluci v týmu Pink měli v týmu také pár nováčků. Jeden z nich si např. vyzkoušel pozici brankáře i když ji na tréninku ještě nikdy nezkoušel. Ale nastavená filosofie klukům ukazuje, že se nemusí bát nových výzev. Pro trenéry se v zápasovém nasazení ukázali někteří kluci jako velcí tahouni, i když se tak v tréninku třeba neprojevují. Každopádně i tým Pink předváděl fantastické nasazení a bojovnost. Kluci odehráli super zápasy, zažili výhry i prohry a hodně se toho naučili. Navíc si zahráli opět s novými kluky a seznámili se lépe než na tréninku.

Komentář hlavního trenéra Lukáše Nesměráka k turnaji v Lípě:

"Jsem rád, že jsem se konečně mohl klukům naplno věnovat a být jen s nimi. Jsem moc spokojen s tím, že jsme tu odehráli 6 relativně vyrovnaných zápasů, protože jen takové mohou kluky posunout. Také mám radost z toho, že na rozdíl od minulého turnaje bylo vidět, že týmy táhnou za jeden provaz a jsou opravdu všichni vtaženi do zápasu. Je jedno, kdo je nováček a kdo mazák. To, že to kluky bavilo na nich bylo opravdu vidět. I to, že spousta kluků zůstala, aby mohla fandit Pink končícím později, je super."

Z turnaje v České Lípě můžete najít i fotogalerii na klubovém Flickru v odkaze: fotogalerie