Mládež
02.01.2020 - Redakce

ELÉVOVÉ - 4 TÝMY - 3 MĚSTA

Poslední víkend před Vánoci byly v akci všechny 4 týmy našich elévů najednou a to hned ve 3 městech. Nebylo tak úplně jednoduché vše sladit organizačně.

Vzhledem k nepřítomnosti několika licencovaných trenérů (nemoci, plánované akce) z našich řad jsme museli kvůli striktním předpisům unie na poslední chvíli měnit i složení realizačních týmů. Vše jsme z naší strany zvládli. Jenže omluvy kvůli nemoci dětí na poslední chvíli a nedisciplinovanost některých rodičů už nám nedovolily přeskupit i děti. A tak se stalo, že v Turnově se tým Pink, vedený Janem Králem za pomoci věčně usměvavé Aničky Gruntové, skládal pouze ze 3 hráčů do pole a 1 brankáře. Ostatní týmy v Semilech a Liberci na tom byli podstatně lépe a tvořilo je 7-8 dětí. Ukázalo se tak, že 4 týmy nasazené do sezony jsou akorát a případné stížnosti na nedostatek týmů pro tuto kategorii se tak ukázaly jako opravdu liché. Kluci by stejně nejraději hráli pořád a vůbec nestřídali. Takže menší počty hráčů v týmech vlastně jen uvítali. I když počet 3+1 je už trošku málo.

Turnov - čtyři stateční!

Komentář trenéra Honzy Krále:

Na turnaji elévů v Turnově se z původního počtu sešly jen čtyři děti. Tito odvážní tři hráči a brankář odmakali všechny tři zápasy na 290% a předvedli nevídané představení pro všechny rodiče, kteří si našli cestu na jejich zápasy. I když dostali gól, s úsměvem šli hrát dál a s hrdostí se drželi vytyčeného motta, že si jdou poslední utkání před Vánoci užít. Bylo vidět, že jim nejde o výsledek, ale o to se pobavit, užít si den a potěšit hezkou hrou rodiče. Na jejich hlavy se snesla i chvála trenérů, rodičů i organizátorů turnaje, což pro mne byl určitě skvělý pocit. Jako odměnu za převedený výkon a utrpení, kdy ani jednou nestřídali, obdrželi vytouženou pizzu. Jako hlavní trenér musím smeknout před kluky i trenéry. Zvládli jste to skvěle a jsem na vás moc hrdý. Dobrá práce!

Semily - totální nasazení

Komentář trenéra Lukáše Nesměráka:

Kluci a Julča na turnaji předváděli výborný florbal plný opravdu krásných individuálních akcí, ale i pěkných souher do kterých se občas zapojili i všichni 3 hráči na hřišti. Souhru nijak netrénujeme, takže se jedná pouze o přirozený vývoj. Pro turnaj byl určen pouze jediný cíl a to nenechat soupeři ani chvilku klidu, pokud má míček na holi. Občas nám dělalo starosti nestát a nekoukat co se děje. Ale kluci se velmi rychle zlepšili a pochopili, že i bez míčku mohou být na hřišti maximálně aktivní. Tím dostávali všechny 3 soupeře neustále pod tlak.


Na turnaji jsme se postavili proti velmi ambiciozním týmům z Lomnice a Koberov a kluci vč. Julči ukázali opravdovou individuální kvalitu a své soupeře přejeli. Prostřední zápas se Semilami jsme pak začali vlažně, ale po prvním gólu, kdy nás soupeř "vymíchal" jsme si uvědomili, že to samo nepůjde a začali jsme hrát naplno. I tento zápas jsme tak zvládli.
Velkou radost jsem měl i z toho, že kluci pomohli jednomu z nováčků v kategorii elévů - Vašíkovi Adámkovi a skvěle ho vtáhli do týmu. Odvděčil se jim za to skvělou a bojovnou hrou. Na turnaji si také 2 děti vybraly smolné zápasy - hned v prvním zápase byla jediná slečna v týmu - moje Julča - celkem brutálně faulována hochem z Lomnice.Ten dostal následně vynadáno i od rozhodčího a nařízený nájezd nekompromisně proměnil David Pohořalý. Když se Juli vzpamatovala, tak hned v dalším střídání dostala nechtěnou sekeru přes ruku a bylo po zápase. V posledním utkání pak roli otloukánka převzal Adam Raška, který po ráně ramenem do hlavy o chvíli později skončil za mantinelem a taky dohrával zápas dost rozbitý. Oba ale ukázali svou odvahu a liberecké srdíčko.

Děkujeme taky Dagu Raškovi, který dokázal ještě před posledním zápasem sestříhat parádní videoklip a tím děti naladit na poslední "mač" proti Koberovům.


Liberec - parádní výkony obou týmů

2 týmy hrály také v domácím - nedomácím prostředí v hale míčových sportů na liberecké Aréně. Turnaj pořádali Panteři Liberec a tak bylo vidět nejedno derby. Oba týmy pod vedením Jirky Hypše a Viktora Veselého předváděly parádní výkony s vynikajícím nasazením. Jsme moc rádi, že si kluci v namíchaných sestavách vyzkoušeli výhry i prohry a že se mohou zase posunout dál.

Komentář trenéra Viktora Veselého (tým Grey):

Vzhledem k nemoci nás nakonec bylo jen 7. Gólmanskou premiéru v brance si odbyl Dan Dvořák, chytal skvěle, hrozně ho to chytlo.

Kluci makali, bojovali, jednou vyhráli a 2x prohráli. Zlatým hřebem turnaje byly sladkosti, koblihy, Oreo, které děti donesly. Zejména pak nálož cukroví od Pavla Fabiána...

Komentář trenéra Jirky Hypše (tým Black):

V Liberci ve Sport parku se představila hned dvě družstva, která si vedla jako vždy výborně a především nasazením a bojovností ukázala, že se ubíráme správným směrem. Díky nasazení všech 4 týmů jsme poprvé v sezóně nenaplnili trenéry stanovený strop 10 hráčů na tým a tak si kluci paradně zahráli a bojovali o každý míček. Musíme kluky za nasazení opravdu moc pochválit a už se těšíme na další turnaje. Je radost vidět to zapálení a bojovnost. To je to, co nás posouvá a žene do další práce s dětmi.

Jako hlavní trenér kategorie elévů děkuji všem dětem, rodičům a především kolegům trenérům za velkou spoustu skvělých zážitků. Přeji hodně zdraví a štěstí do nového roku. Už se na něj těším. Tahle nezapomenutelná sezona z daleka nekončí. Lukáš Nesměrák