Mládež
28.11.2019 - Redakce

Elévíci na neligovém turnaji

V neděli 24.11. se v jablonecké Městské hale sešlo 10 týmů z Libereckého kraje na 9. ročníku Zimního turnaje elévů a přípravky.

Hrálo se systémem 2 základních skupin na 2 hřištích a následně Play-Off, kde si to týmy dle pořadí v základních skupinách rozdaly o konečné pořadí. Organizace šlapala, atmosféra byla také skvělá a vystavené odměny pro nejlepší týmy byly nepřehlédnutelnou motivací pro všechny zúčastněné.

Nominační ruleta vybírala obsazení do 2 týmů:

FBC Liberec Avengers: Matěj Ch., Jirka V., David H., Tobiáš Š., Tomáš B., Jakub K., a Jenda J.

FBC Liberec Transformers: Jirka Š., Míša C., David P., Franta CH., Honza J., Jarda N., Jarda Š. a Tomáš K.

Některé týmy soupeřů jsme znali z ligových zápasů, někteří byly pro kluky velkou neznámou. Nezbývalo než makat naplno a jít v obou skupinách zápas za zápasem. Za herní projev si zaslouží velkou pochvalu oba týmy. Rychlost, individuální dovednosti, snaha tvořit hru i komunikace fungovaly skvěle. Nechybělo nasazení a zkušenější zdobily i kombinace, vycházející z dobré poziční hry. Vzhledem k vývoji zápasů a formátu turnaje byl postupem času vyhlášen trenéry motivační cíl, kterým byla účast obou týmů ve finále turnaje.

A jak že to dopadlo ? V nabité konkurenci jsme si nakonec opravdu finále zahráli a z Jablonce si přivezli 2 poháry, které teď po vzoru Stanley Cupu putují od hráče ke hráči. Pohár za třetí místo si odvezl FLORBAL JABLONEC BLUE a zbývající týmy se pak umístily v tomto konečném pořadí:

1. FBC Liberec Avangers

2. FBC Liberec Transformers

3. FLORBAL JABLONEC Blue

4. FBC Česká Lípa

5. TJ Sokol Koberovy

6. FBC Panthers Liberec Black

7. SCC Semily

8. DDM Vikýř Jablonec

9. FBC Panthers Liberec Orange

10. FLORBAL JABLONEC Yellow

Zajímavostí bylo udělování individuálních ocenění od pořadatele turnaje za nejlepšího brankáře, nejlepšího střelce a neužitečnějšího hráče turnaje. I tady jsme měli zastoupení. Cenu za nejlepšího střelce turnaje si vysloužil Tobiáš Šlechta z FBC Liberec Transformers.

Celá fotogalerie zde: Fotogalerie