Mládež
01.03.2022 - Redakce

Elévky hrály v Podbořanech

V sobotu 26. února vyjely elévky sbírat další herní zkušenosti až do dalekých Podbořan. Brzké stávání a daleká cesta přispěly k tomu, že jsem se vydali na cestu v historicky nejnižším počtu - 7 hráček. Crazinky odehrály turnaj ve složení Laura Krupičková, Bětka Frontzová, Terka Hypšová, Lucka Honcová, Eva Žurková, Šárka Hamanová a Monika Šmídrkalová.

V prvním zápase nás čekala Česká Lípa v brance s Eliškou. Na svůj věk velká Eliška v kombinaci s malým formátem branky nám nedávala moc nadějí na skórování. Přesto jsme s ostřílenějším soupeřem dlouho drželi krok i vyrovnaný stav 0:0. Zápas od zápasu je znát, jak se zlepšujeme. Hra byla dlouho vyrovnaná a pěkné šance na obou stranách. Dokázali jsme podržet balónek, udělat spoustu pěkných kliček, sem tam se zdařila i nějaká přihrávka, ale Elišku jsme prostřelit nedokázali. Po zemi tam nenechala ani centimetr volného prostoru a trefovat nevelké volné prostory pod břevnem se holkám nedařilo. Soupeřky nakonec některé své příležitosti využily a přesvědčivě a zaslouženě vyhrály.

Ke druhému zápasu jsme nastupovali hned vzápětí proti domácím Tuleňkám Blue. Sotva jsme stihli převléct gólmanky, na rozchytání už moc času nezbylo. Z části nerozchytanost gólmanky a z části flustrace z předchozího zápasu ovlivnila začátek zápasu. V dalším průběhu hry jsem se soupeřkám více než vyrovnaly. S prvními góly rostla i chuť hrát. Troufnu si říct, že jsme měli herně navrch. Dorovnali jsme i skóre a už to vypadalo, že po remíze budou muset rozhodnou nájezdy. Bohužel se Tuleňkám podařilo využít naši chybičky a uhrály tak těsnou výhru.

Před třetím zápasem jsem si konečně mohli trošku oddechnout, posbírat síly a lépe připravit třetí gólmanku. Soupeřkami nám byl druhý celek z Podbořan s označením Pink. Od začátku jsem hráli s chutí. Kličky i střelba se dařily a padly i nějaké gólíky. Z vedení jsme se, ale dlouho neradovali. Soupeřky vyrovnaly a posléze i zápas otočily. Ve druhém poločase nám už chyběly síly jak fyzické tak psychické k tomu, abychom vývoj zápasu otočily.

Pro holky dnes cenné zkušenosti. A i když se nám to nepodařilo na hřišti, tak v kategorii dobrá nálada jsme vyhráli zcela přesvědčivě. Jako již tradičně děkujeme rodičům za skvělou podporu a nepřekonatelný catering.