Mládež
26.11.2018 - Redakce

Elévky na domácím turnaji

V sobotu absolvovaly letošní poslední turnaj naše Elévky. Ty tentokrát mohly ukázat své umění před domácími diváky na turnaji pořádaném naším klubem v Hale míčových sportů v Liberci. Na utkání se tak mohli dostavit nejen rodiče, ale i prarodiče, kamarádi a všichni co je chtěli vidět. Doufám, že si i diváci užili zápasy stejně jako holky.

Parta holčiček, která se utvořila ve spolupráci se ZŠ ze Smržovky, ukázala neskutečný pokrok oproti minulému turnaji. Strach z prvních zápasů je ten tam. Od míčku už nás jen tak někdo neodstrčí, 1 na 1 už nás jen tak někdo neobejde. Zkušenosti ze 2 absolvovaných turnajů jsou prostě znát.

Pokud mohu jako trenér subjektivně hodnotit, tak náš tým udělal od minule určitě největší pokrok. To uznali i fanoušci Turnova a jejich slova chvály nás určitě zahřála. Je vidět, že jsme na správné cestě a je jen otázkou času, kdy doženeme ostatní týmy i ve skóre. To pro nás nijak důležité není. I proto jsme na turnaji vystřídali ve 4 zápasech 5 gólmanek, které si mohly vyzkoušet jaké to v brance vůbec je. Vzhledem k tomu, že se v této kategorii vůbec nezaměřujeme (na rozdíl od některých ostatních týmů) na střelbu, měly to hodně těžké. Jenže pokud vás ostatní spoluhráči a trenér podporují, je jedno kolik gólů dostanete. I proto odcházely holky z branky s úsměvem a radostí z toho, že si tuto pozici osahaly.

První střídání v prvním zápase také ukázalo (a Vali Sekničková byla nejblíže), jak je důležité mít v těchto kategoriích ochranné brýle. Rána do oblasti jejích kukadel tak díky brýlím neskončila vážným zraněním, ale pouhým otřesem. Po krátkém odpočinku tak mohla Vali pokračovat a dál ukazovat své odhodlání v soubojích s často většími soupeřkami. Snad si toho všiml i Ježíšek a pod stromečkem většina holek brýle najde.

Co se nám tedy podařilo?

  • Vstřelili jsme mnohem více gólů než na minulých turnajích. Jenže ne ranou přes celé hřiště, ale po individuálních akcích.
  • Dělali jsme kličky, hráli kreativně, nezbavovali jsme se míčků odpalováním.
  • Předváděli jsme nejhlasitější pokřik ze všech.
  • Naučili jsme se zase lépe odolávat fyzicky zdatnějším soupeřkám i bez slziček a uhýbání.

Další turnaj nás čeká až v novém roce a máme tedy hóóóódně času se na trénincích zlepšovat. Je mi jasné, že už nyní se holky nemohou dočkat. Během období bez turnaje ale mohou navštívit třeba fanzónu k MS mužů v OC Nisa a okoukat nějaké nové triky.


Těším se na vás všechny na trénincích. Jste fakt skvělé.

Lukáš Nesměrák - trenér FBC Liberec