Mládež
29.10.2019 - Redakce

Elévky si pokazily bilanci

V neděli se konečně dočkaly svého prvního turnaje i elévky. Naše holky byly minulou sezonu v lize opravdu nejmenší a nejmladší. I letos půlka týmu ještě ani nedosahuje věku elévek, ale rozdíl už se o rok snížil. Holky se těšily, že dostanou šanci vylepšit bilanci 0 výher a 27 proher z loňské veleúspěšné sezóny (bez jakékoli nadsázky). Po příjezdu a umístění do své klece (šatny) se posilnily opět vynikajícím cateringem (DĚKUJEME MAMINKÁM za toasty, muffiny, ovoce, zeleninku, šneky apod.) a mohlo se jít na věc.

V úvodním zápase sezony holky narazily na dosud neznámé Ústí, které od nás letošní sezónu zřejmě přebere roli nejmenšího týmu. V družstvu mělo Ústí sice i pár větších holčiček, ale naše hráčky velkým nasazením a bojovností ukázaly, že se v mimozápasovém období od konce loňské sezóny opět o skok zlepšily. Svého soupeře tak přehrály a hned v prvním zápase si "pokazily" svou sérii 27 proher z loňské sezony. Vzhledem k tomu, že moc dobře vědí, jak se holky z Ústí cítily, zásobily je navíc hned po našem posledním zápase částí našeho cateringu. Naše soupeřky si odměnu za bojovnost rozhodně zasloužily.
Kdo by čekal nějaké pompézní oslavy prvního historického vítězství naší party, byl by zklamán. Přeci jen výsledek není naší hlavní motivací. Převládalo tak spíše soucítění s menšími holčičkami soupeře.
Pochvalu si z mého pohledu zaslouží i trenérka Ústí, pro kterou byla zábava holčiček na prvním místě a bylo to vidět na atmosféře utkání. Holky z Ústí se tak rychle zařadily mezi naše oblíbené týmy. Jen tak dál "ústečandy". Jste na dobré cestě.
Druhý zápas následoval okamžitě po tom prvním, ve kterém holky odevzdaly spoustu sil. Zaběhlo se rychle do šatny na pár dobrot a pak už nás čekal favorit, který nám v loňské sezoně několikrát "naložil". Naše holky to ale vůbec neřešily, protože je tu nová sezona. Na favorita vlétly a překvapily ho natolik, že se dokonce ujaly vedení. Maximální snaha a bojovnost nás zdobily i nadále, soupeř však ukázal svou kvalitu a skóre otočil. Filosofie FBC Liberec je však nastavena tak, že holčičky aktuální stav skóre neřeší a proto bojují stále stejně, děj se, co děj. I proto se dokázaly přiblížit silnému soupeři až na rozdíl jednoho gólu, čímž přinutily trenérku Mostu začít sledovat časomíru a změnit TAKTIKU. Tímto Most samozřejmě převzal kontrolu nad koncem utkání. Jako správný trenér jsem kontroval "žádnou" taktikou a nechal holky, aby se zase něco naučily. Logicky nás to stálo šanci na, některými tolik ceněné, vítězství. Naše holčičky ale moc dobře vědí, že to je jen krátkodobý cíl. Přiznám se, že jsem byl z průběhu utkání a konkurenceschopnosti našich holek velmi mile překvapen.
Po jednozápasové pauze nás, v našlapaném programu, čekal poslední soupeř dne a tím byly naše kámošky z minulé sezony - Mocné Tuleňky z Podbořan. Kamarádský soupeř, který byl ještě vloni o level před námi se nestihl ani rozkoukat a v jeho síti rychle skončily tři "fíky". V druhé půli Tuleňky zabraly, ukázaly svou kvalitu a utkání srovnaly. Jednalo se o oboustranně vynikající zápas s maximálním nasazením a mnoha pohlednými akcemi na obou stranách, kterým ale výborně čelily všechny 3 gólmanky (2 na naší straně). Na tom jsme se shodli ihned po zápase i s rodiči soupeře a bylo nutno konstatovat, že remíza byla velmi spravedlivá. Oba týmy si zápas prostě maximálně užily, což reprezentovaly úsměvy na tvářích všech hráček i trenérů ihned po zápase.

Lukáš Nesměrák: Jako trenér odjíždím z turnaje maximálně spokojen. Holky dostaly jediný úkol. Být po posledním zápase lepší hráčky, než byly ráno při příjezdu. To maximálně splnily. Ty "zkušenější" navíc pomáhaly nováčkům v jejich premiéře a bojovaly opravdu jako správný tým. Neskutečně mne překvapily tím, jaký pokrok od konce sezóny udělaly ve všech dovednostech. Navíc jsme tradičně vystřídali ve 3 zápasech 4 brankářky a i tady byly holky výborné. Vůbec nevadí, že se žádná z nich na pozici brankářky nespecializuje.
Na cestě zpátky se nám navíc podařilo nepřejet ani lišku se sebevražednými sklony, která se nám vrhla pod kola. Můžeme tedy turnaj prohlásit za úspěšný. Jsem si jist, že si ho užily všechny hráčky, trenér i relativně početná skupina našich diváků.

Autor: Lukáš Nesměrák - trenér