Mládež
10.01.2022 - Redakce

Elévky skončily po turnaji v Lípě v zisku

V sobotu zase po delší době naše elévky vyrazily na turnaj své kategorie. Tentokráte byla na řadě Česká Lípa. S přehledem nejmladší tým na turnaji se chvilku hledal a vzpomínal po Vánocích na to, jak se zápasy vlastně hrají. Postupně se ale propracoval k dobrým výkonům. Na turnaji měly holky tentokráte dva trenéry a s Lukášem Nesměrákem byl na lavičce i Petr Novák.

Česká Lípa
Hned v prvním zápase na turnaji jsme narazili na Českou Lípu a bylo vidět, že tým České Lípy měl opravdu hodně zkušeností a byl hodně vyhraný. To ostatně ukázal i v dalších zápasech proti zkušenějším týmům, než byl ten náš. Vzhledem k rychlému odskoku Lípy na rozdíl 5 gólů jsme mohli hrát ve 4 v poli a nakonec se nám povedlo vstřelit vytoužený gól. Bylo vidět, že jsme od posledního turnaje trošku zapomněli co na hřišti dělat. Zápas nám tak pomohl v tom, aby si to holky trošku uvědomily.

Chomutov
Proti Chomutovu jsme podali lepší výkon než v prvním zápase. Podařilo se nám také tentokrát vstřelit 3 góly a holky si začaly trošku věřit. Velké problémy jim ale dělala jedna z hráček soupeře, která byla opravdu o několik hlav větší než naše nejmenší holky. Skoro bych až řekl 2x větší:-) Navíc přijel Chomutov pouze s 5 hráčkami do pole, takže se silné hráčky dostaly mnohem více "na plac". Některé naše holky to tedy měly na hřišti složitější. Pokud se však na naší straně sešla trojice zkušenějších hráček, byla situace na hřišti vyrovnanější.

Podbořany
Do posledního zápasu jsme naskočili proti přátelskému týmu z Podbořan a zápas to byl opravdu vyrovnaný a dramatický až do samotného konce. Podařilo se nám vstřelit 5 branek a vyrovnat tak jejich počet na minulém turnaji. Zápas byl z naší strany opravdu nejlepší. Zlepšila se aktvita jednotlivých hráček v poli i když tam máme ještě velké mezer a často na soupeře jen koukáme. Na vše je ale ještě dost času. Vždyť naprostá většina našeho týmu bude tuto kategorii hrát ještě 1 nebo 2 další sezóny.

Turnaj byl také prvním, na kterém holky skončily finančně ve zisku. Jak to dokázaly? Nestíhaly totiž konzumovat vynikající catering maminek a tatínků a proto nabízely občerstvení i ostatním týmům a divákům. A někteří by se zřejmě cítili trapně, kdyby si vzali řízeček nebo koláč zdarma. Proto holkám dali nějaké drobné. Lepší než přivézt jídlo zpět domů. Holky tak utržily 87,-Kč, které jsem jim ihned přidal na jejich bankovní účet, který se tak postupně plní. Na konci sezony si budeme moci udělat hezkou rozlučku.

Děkuji kolegovi "panu Novákovi" za pomoc na lavičce i při trénování téhle kategorie a také rodičům vzorový přístup a podporu.
Lukáš Nesměrák