Mládež
25.03.2019 - Redakce

Elévky v Chomutově

Na dlouhý výlet do Chomutova musely v neděli brzy ráno vyrazit elévky, které si po nějaké době zase zahrály společný turnaj.

Ve stejné hale se na dalších 2 hřištích odehrávaly turnaje žákyň a naše malé talenty ukázaly, jak umí své starší spoluhráčky podpořit a ve všech možných volných chvílích se snažily fandit, jak to jen šlo. Odměnou jim pak byla opětovaná podpora při našich zápasech. Na turnaji si své premiéry odbyli 2 nováčci - Terezka a Nikča. Nové zkušenosti pak v brance i na hřišti sbíraly Valča, Julča, Lea, Kačka a Verča.

První zápas proti Tuleňkám z Podbořan, mezi kterými mají holky spoustu kamarádek, byl spíše rozjížděcí a holky se zvládly velmi rychle dostat do potřebného tempa. Sice se nám nepodařilo vstřelit gól stejně jako v dalším zápase proti Štetí, ale nic to holkám neubralo na jejich nasazení a chuti se pokoušet protrhnout střeleckou smůlu. Je pravda, že máme vzrůstem asi nejmenší tým. Není ale potřeba se na to vymlouvat a některé holky už se vlastně těší, jak se budou zase prát s většími holkami o míček. I když je to samozřejmě fyzicky i psychicky náročné.

Vzrůstající výkony na turnaji pak holky potvrdily ve třetím zápase proti Mostu. Soupeřky v krásných svítivých dresech předváděly po celý turnaj skvělé výkony a o to cennější bylo, že právě v zápase proti nim se holky vyšvihly k nadprůměrnému výkonu. Po krásných samostatných akcích pak dokázaly nastřílet 4 góly a udělaly mi svým výkonem opravdu radost.

V posledním zápase proti Chomutovu jsme do branky pustili naše nováčky Terku a Nikču, které si chtěly pozici brankáře také vyzkoušet. Jejich nezkušenost se sice podepsala na počtu obdržených gólů, ale to není nic co by nás trápilo. Co bylo horší byla spíše vcelku drsná až surová hra soupeřek. Bylo vidět, že jsou holky z Chomutova zvyklé to "řezat". A naše holky to jen těžce vstřebávaly a objevily se nám po některých zákrocích i slzičky. Nepěkné pak bylo i slovní napadání našich holčiček při dění na hřišti. To mi přišlo opravdu zbytečné. Každopádně si holky našly nového neoblíbeného soupeře. Škoda, že letos už Chomutov nepotkáme.

Každopádně dalším velkým zážitkem byly pro holky automaty v hale. V těch holky nakoupily i dárky pro sourozence a rodiče. Největší peckou celého výletu byl ale "sliz". S neforemnou a na dotyk divně hnusnou věcí holky strávily opravdu spoustu času mezi zápasy. No hlavně, že se nenudily.

Další turnaj nás čeká hned další týden. Tentokráte ale budeme hrát doma na naší Dobi.

Chtěl bych tedy pozvat všechny rodiče a kamarády, aby přišli holky podpořit a vytvořit jim v neděli 31.3. bouřlivou atmosféru. Za to co v celé sezoně předvádějí si ji určitě zaslouží. Navíc pokud bude v hale rámus, znevýhodní to některé naše soupeře, protože neuslyší pokyny svých trenérů.:-)

Lukáš Nesměrák - trenér