Aktuální zprávy
10.06.2021 - Redakce

Elitní tým mužů opouští Balatka a Ponomarev

Sestava mužského týmu FBC Liberec přeci jenom dozná na novou sezonu 2021/2022 větších změn. Po konci odchovanců Tomáše Leksy a Lukáše Kořínek se neobjeví v libereckém dresu ani duo Adam Balatka a Ivan Ponomarev. Více v našem článku.

Hráčský profil Adama Balatky:
Adam Balatka se do mládežnické struktury FBC Liberec zapojil v roce 2014, kdy přestoupil ze sousedního Jablonce nad Nisou. Od té doby prošel dorosteneckým i juniorským týmem FBC Liberec. Postupem času se stal pevnou součástí libereckého mužského týmu a v celkovém součtu nastoupil do 80 zápasů v nejvyšší soutěži a zaznamenal 46 kanadských bodů.

Vyjádření Adama Balatky:

"Kombinace florbalu v Liberci a mého studia v Praze nebyla ani předchozí 2 roky ideální. Školu jsem stíhal, ale florbalově jsem se necítil dobře a neustále cestování se na mě určitě celkově podepsalo. Další roky pro mě navíc budou pravděpodobně ještě více atypické i náročné co se studia týče. Nevěděl jsem jak tuto situaci do budoucna řešit, hodně jsem přemýšlel jakým stylem budu schopný v Liberci fungovat. Nakonec se řešení nabídlo, s nabídkou mě oslovil Florbal Chodov. I když se to hned jevilo jako ideální nabídka, rozhodování pro mě nebylo lehké, v Liberci je skvělá parta lidí a cítím se tu doma. Nakonec jsem se však rozhodl své působení v Liberci prozatím přerušit a doufám, že se mi v Chodově povede navázat na dřívější výkony. Myslím si, že to všichni členové týmu přijali v pohodě a hodně z nich mě i podpořilo, za což jsem jim vděčný. Doufám, že se neloučím natrvalo, ale uvidíme jak život půjde dál.
V závěru mi dovolte tuto příležitost využít k poděkování. Zejména bych chtěl poděkovat svým trenérům z mládežnických kategorií, hlavně Matěji Kluchovi a Petru Salátovi, kteří se na mě výrazně podepsali a hodně mě ovlivnili. Dále děkuji všem spoluhráčům, realizačnímu týmu a samozřejmě celé organizaci FBC Liberec za skvělou práci a zážitky. Všem jim přeju hodně štěstí do budoucna. A nakonec bych chtěl poděkovat i svým rodičům, za veškerou pomoc a podporu."

Hráčský profil Ivana Ponomareva:
Brankář Ivan Ponomarev se poprvé v dresu FBC Liberec objevil už v sezoně 2007/2008. Po dlouholeté odmlce se do brankoviště Severočechů vrátil na ligový ročník 2020/2021. V průběhu netradiční sezony ve většině zápasů kryl záda brankářské jedničce Danielu Mückovi. I přes to dokázal upoutat několika skvělými výkony v zápasech proti favoritům. Vychytal historickou výhru nad Vítkovicemi a zajistil skalp bronzového týmu Florbal Chodov.

Vyjádření Ivana Ponomareva: "V první řadě bych chtěl poděkovat realizačnímu týmu a spoluhráčům za uplynulou sezonu, která pro mě nebyla jednoduchá, ale zároveň ji hodnotím velmi přínosně. Také jsem vděčný za pochopení ohledně mého rozhodnutí vrátit se zpátky do České Lípy. Zvláštní poděkování patří Chlaďákovi a Kingovi (brankáři Petr Chlad a Jan Král), kteří mně pomáhali celou sezonu držet vysokou úroveň mých výkonů.

Vyjádření hlavního trenéra Zdeňka Skružného: 
"Ivanovi jsme nemohli garantovat větší herní vytížení než v minulé sezoně a tak se rozhodl pro návrat do České Lípy. Patří mu velké poděkování za skvělé výkony a za vedení našich mladých brankářů.
Co se týče Adama, ten si vybral náročné studium a skloubit dojíždění z Prahy s jeho praxí v nemocnici a trénováním v Liberci je nemožné. Po vzájemné dohodě jsme mu umožnili zkusit štěstí v jiném oddíle. Zatím mezi oddíly probíhá komunikace v jaké formě bude odchod Adama veden. Věříme, že se po konci studia k nám zase vrátí ať už v roli hráče nebo do realizačního týmu.