Aktuální zprávy
26.04.2021 - Redakce

Elitní tým zahájil přípravu na novou sezonu

Měsíc a půl po konci základní části Livesport Superligy elitní tým spustil oficiálně přípravu na novou sezonu. Mimosezonní část začala 19.4.2021. Start nové sezony je naplánován na září 2021, proto čeká na tým Zdeňka Skružného téměř pět měsíc příprav na start Livesport Superligy.

Na pondělním prvním tréninku se hlásilo mužstvo, které neprošlo téměř žádnou změnou oproti sezoně 2020-2021. Zatím jedinými odchody jsou konce odchovanců Tomáše Leksy a Lukáše Kořínka. Otazník prozatím visí nad pokračováním brankáře Ivana Ponomareva, který byl v sezoně 2020-2021 v týmu FBC Liberec na hostování. Do přípravy mužského týmu se zapojili liberečtí odchovanci Matěj Ševčík a Filip Smutný.

Komentář hlavního trenéra Zdeňka Skružného:
"Začínáme nezvykle brzy, ale nechtěli jsme nechat hráče dlouho bez pohybu. Prvních 14 dní bude takové seznamování s pohybem a testování pohybových schopností. Kromě rozvoje kondice se celou přípravu budeme věnovat i florbalové části. Květen bude zaměřen na rozvoj individuálních dovedností a červen souhře a komunikaci v pětkách. Pak následuje dovolená a po ní už poslední blok přípravy se zápasy a soustředěním. Chystáme i několik změn a překvapení, která budeme v průběhu přípravy odtajňovat."

Realizační tým na startu letní přípravy:
Zdeněk Skružný - hlavní trenér
Ladislav Láska - asistent trenéra
Jan Lorenc - kondiční trenér
Miroslav Nečas - mentální kouč
Matouš Vágner - fyzioterapeut

Složení mužského týmu:
Brankáři: Daniel Mück, Petr Chlad, Jan Král, 
Hráči do pole: Matěj Klucho, Petr Kološ, Jakub Kárník, Jan Bitman, Vojtěch Janeček, Martin Čermák, Lukáš Lhota, Martin Blecha, Tomáš Dlesk, Matěj Ševčík, Adam Balatka, Jan Baudisch, Jakub Kopecký, Daniel Martínek, Patrik Rozkovec, Jan Světlík, Vojtěch Wiener, Šimon Stránský, Radek Valeš, Prokop Ferdan, Jan Šoltys, Filip Smutný