04.10.2018 - Redakce

FBC Liberec padlo po přestřelce se Sokolem v prodloužení!

Čtvrteční dohrávka Tipsport Superligy mezi FBC Liberec a Sokolem Pardubice přinesla mnoho zvratů. Zápas po základní hrací době skončil nerozhodně 8:8 a muselo rozhodnout prodloužení. V něm se prosadil pardubický matador Zozulák a FBC Liberec získalo do tabulky 1 bod.

FBC Liberec vs. Sokol Pardubice 8:9 pp.

První třetina začala pro liberecké barvy na jedničku. Na začátku 3. minuty utkání se dokázal prosadit z blízka Baudisch. Zbytek první třetiny se nesl v duchu obou brankářů. Domácí Vaníček i pardubický Haleš dokázali zastavit všechny střelecké pokusy.

Prostřední dějství odstartovalo přestřelku. Ze začátku se prosadil tečovanou střelou junior Lhota. Dvoubrankové vedení nevydrželo Severočechům dlouho. Brzy se Pardubice dokázaly prosadit a srovnaly na 2:2. Branková smršť pokračovala, v krátkém sledu se prosadil Valeš následovaný Ferdanem. Sokol bleskurychle dokázal opět vyrovnat na 4:4. Závěr druhého dějství patřil domácím. V 37. minutě skóroval nejprve Marek a o 45 sekund později Ferdan. Do šaten proto odcházely oba celky za stavu 6:4 pro černobílé barvy.

Pardubičtí doslova na domácí v poslední třetině vlétli. Během sedmi minut dokázali vyrovnat na 6:6 a bylo zaladěláno na drama. Ve 48. minutě čekala Severočechy nepříjemná situace. Dalekonosnou střelu proměnil Prix a poprvé v zápase východočeský tým vedl. Vyrovnání přišlo z hole Marka. Bláznivá část zápasu pokračovala a vedení přisvojil na stranu hostů Zozulák. FBC Liberec inkasovalo v 90 vteřinách hned třikrát. Vyrovnání přišla v oslabení, kdy Kološ zužitkoval výbornou přihrávku Valeše. Liberečtí v této sezóně vstřelili už pět branek v početní nevýhodě! Do konce základní hrací doby diváci na hale ZŠ Dobiášova viděli pouze vyloučení Adama Balatky.

Začátek prodloužení nabídl část přesilové hry Sokola, kterou vyšperkoval odvoláním brankáře. Liberec tuto situaci ustál a následně se sám pokusil odvolat brankáře. I přes několik šancí domácích v čase 63:32 rozhodl Martin Zozulák a přisoudil bod navíc Pardubicím.

Liberec si tak z dohrávky 1. kola Tipsport Superligy odnesl další cenný bod. Celkově jich za 7 odehraných zápasů nasbíral už 15. Nejvyšší florbalová liga pokračuje už o víkendu. FBC Liberec v sobotu vycestuje k utkání ve Znojmě.