Aktuální zprávy
12.10.2021 - Redakce

FBC Liberec podporuje nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa!

Klub FBC Liberec a elitní tým mužů se rozhodl podpořit v letošní sezóně 2021 - 2022 nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa. Hlavním cílem je především pomoci finančně, ale také dostat informace o nadaci do širšího povědomí. Klub FBC Liberec chce touto podporou vyjádřit sounáležitost s rodinami, které se mohou dostat do vážných zdravotních situací.

Pomáhá i elitní tým FBC Liberec:
Mužský tým podpoří nadaci Úsměv nejen pro Kryštofa. Za každý vstřelený gól dá, každý člen na soupisce 10 - 15 Kč v závislosti na pracovník statutu hráče. Celková částka bude známa po konci sezony. “Vždycky jsme se snažili s naším hraním spojit i další aktivity, které pomáhali dětem nebo lidem, kteří nemají takové štěstí jako my a mají mnohem složitější život. Kryštof byl jeden z nás, s některými současnými hráči vyrůstal od mala v klubu a tak spolupráci považujeme za jakési pomyslné pokračování Kryštofovy cesty s námi. Chceme přispět penězi a také šířením informací o činnosti nadace, která může pomoci dalším lidem, kteří se ocitnou v této těžké životní situaci,” říká hlavní trenér mužského týmu Zdeněk Skružný. Po 8. kolech Livesport Superligy přispěli muži FBC Liberec částkou přesahující více 13 000,- Kč. 

Představení nadace: 

Představení nadace proběhne o 1. přestávce televizního utkání mezi týmy FBC Liberec a Sokoli Pardubice. Malým finančním darem budou moci přispět i malí a velcí fanoušci FBC Liberec. 

Příběh rodiny Abelových:
Kryštof Jakub Abel byl člen FBC Liberec od roku 2009 a postupem času prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do mužské kategorie, kde v roce 2017 odehrál za mužský B tým poslední zápas. Kryštofovu sportovní kariéru zastavilo velmi závažné onemocnění. Lékaři mu objevili agresivní zhoubný nádor v koleni (osteosarkom). Léčba oficiálně začala 16. srpna 2018 a dle lékařů měla trvat 7-8 měsíců. Kryštof zvládl nejednu kritickou situaci a v roce 2019 pokračoval ve studiu VŠE v Praze a začal se vracet do normálního života. V roce 2020 probíhala dobře i rehabilitace a přes všechny strasti začal i sám chodit a jezdit na kole. V září 2020 se opět vše změnilo a při pravidelné kontrole kolena a plic byl Kryštofovi diagnostikovány neoperovatelné metastázy s enormní expanzí. Kryštof odešel 4. listopadu.
Po celou dobu synovy léčby řešili rodiče Kryštofa vše sami, bez jakékoliv pomoci. Netušili za kým jít, co všechno je možné a dostupné. Vše řešili intuicí a zbytky zdravého rozumu. Teprve zpětně začali zjišťovat, jaká pomoc byla možná a to nejen pro nemocné, ale i jejich rodiny. Celá situace je obrovsky fyzicky, psychicky i finančně náročná pro všechny zúčastněné. A proto se rozhodli založit nadační fond, který bude lidem postiženým touto nemocí a jejich blízkým ukazovat možnosti, kde lze čerpat pomoc, pochopení a podporu.

Nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa pomáhá:

  • sociálním poradenstvím
  • psychologickým a psychiatrickým poradenstvím
  • nutričním poradenstvím
  • adresnými finančními příspěvky
  • sdílením svého příběhu
  • výlety s klienty a mnohým dalším

Více informací najdete zde: https://www.usmevnejenprokrystofa.cz/pomahejte-s-nami