Klub
05.02.2020 - Redakce

FBC Liberec pomáhá - celkem vybráno přes 50 000Kč.

V loňské sezóně se mužský celek zapojil do projektu “cesta za snem”, kdy odjezdil kilometry na handbikovém trenažeru. Ani v probíhajícím ročníku nechyběla podobná dobročinná akce.

FBC Liberec pomáhá!

FBC Liberec se zapojil do peněžní sbírky na podporu rodiny bývalého člena Lukáše Hávy. Lukáš prošel mládežnickými celky a v sezoně 2008/2009 si připsal 5 startů v nejvyšší florbalové soutěži. Přispět mohl každý návštěvník VIP dne na hale ZŠ Dobiášova a utkání mezi celky FBC Liberec a Sokoli Pardubice o týden později.

"Lukáš prošel mládežnickými kategoriemi našeho klubu a dostal se i do nejvyšší soutěže. Je to vrstevník některých našich současných hráčů a trenérů. Hned jak jsme se o příběhu jeho rodiny dozvěděli, chtěli jsme mu přispět a pomoci v nelehké situaci celé rodiny. Budeme rádi, když i účastníci našeho florbalové dne, zápasu legend i obou utkání v nejvyšších soutěží finančně přispějí. Hráči A-týmu samozřejmě udělají i vlastní sbírku. Tímto gestem chceme vyjádřit velkou podporu Lukášovi a jeho rodině," říká o akci hlavní trenér mužského týmu Zdeněk Skružný.

Více o příběhu rodiny se dočtete zde

Do akce se během sobotního VIP dne zapojili rozhodčí, soupeři, oba domácí celky a spolu s fanoušky prozatím dokázali vybrat částku převyšující 25 000,- Kč. Velké poděkování patři soupeřům z SKV a Chodova, kteří přispěli částkou 7500,- Kč. 1000,- Kč přispěli i rozhodčí mužského zápasu. 

Společně jsme navyšovali vybranou částku i během utkání se Sokoli Pardubice. Konečná peněžní částka 41 626,- Kč byla vložena na transparentní účet založený rodinou Lukáše Hávy. Velikou pomoc poskytla i Sarema Liberec, která věnovala poukaz na rehabilitace v celkové hodnotě 12 500,-. Sarema se zabývá rehabilitačními službami a následně nabídla i další spolupráci. Celkově se tedy podařilo pro Lukášovu rodinu získat 54 126,- Kč. 
"Především děkujeme všem, kteří na sbírku přispěli. Jsme rádi, že jsme malým dílem mohli Lukášovi pomoci a ukázali jsme, že FBC Liberec a lidé okolo jsou jako rodina," říká o úspěšné akci FBC Liberec pomáhá Zdeněk Skružný. Klub FBC Liberec přeje rodině především pevné zdraví!