Aktuální zprávy
16.01.2024 - Redakce

FBC Liberec posílí hráč z Finska

FBC Liberec těsně před koncem přestupového období přivedl zajímavou akvizici. Do blížícího se play-off, které mají Severočeši zajištěné budou moci nastoupit i s finským hráčem Oliverem Backbackou v sestavě. Více v našem článku.

Představení hráče 

Oliver je 190 cm vysoký obránce, který pochází z Finska. Poslední roky své florbalové kariréry strávil ve švýcarské druhé nejvyšší soutěži, kde hrál za Floorball Fribourg. V letním období se mimo jiné potkal s našimi hráči v americkém týmu Florida Vikings, kde společně vyhráli zlato z NAFL. 

Vyjádření hráče

"Osobně cítím, že přesun do nového klubu v průběhu sezóny bude velká výzva, ale rozhodně se na ni těším. Po 2,5 letech strávených ve Švýcarsku se také těším na nové zkušenosti v České Republice. Velmi rád poznám novou kulturu a styl života zde v Liberci jak na hřišti tak mimo něj. Do Liberce se přistěhuji již tento týden a moc se těším až poznám celý zbytek týmu, ale s pár kluky už jsem se seznámil přes léto a vím, že se nemám čeho obávat. Týmu se budu snažit ve zbytku sezóny pomoci, jak jen to půjde, včetně doučování angličtiny Jakuba Kopeckého (smích)," řekl své první dojmy finský zadák Oliver Backsbacka.

Vyjádření trenéra Matěje Klucha

"Vzhledem ke zraněním některých hráčů z obrany jsme hledali hráče, kterým podpoříme konkurenci v našich obranných řadách. Zároveň víme, že s blížícím se play-off budou mít svoje důležité zápasy i junioři, které nechceme moc oslabit. Oliver je cizinec, takže očekáváme nový pohled a s tím spojený svěží vítr směrem k hráčům. Celkově to může být zajímavé i pro ligu jako takovou. Celý přestup se upekl velmi narychlo, a i proto Oliver přichází s tím, že si svoje místo v sestavě musí nejprve vybojovat a sám se dostat na úroveň, která ho pustí do sestavy. Přestup je do konce sezony a následný průběh jeho působení budeme řešit po konci sezony.
Druhou rovinou tohoto přestup je i jeho finsko-švýcarský pohled na florbal, kterým si chceme u nás v klubu rozšířit obzory. Rádi bychom, aby se Oliver u nás zapojil do trénování mládežnických kategorií, takže i to hodnotíme jako velký plus, říká asistent trenéra Matěj Klucho."