Aktuální zprávy
25.10.2018 - Redakce

FBC Liberec připravuje jednodenní školení pro rodiče

Liberecký florbalový oddíl při vzdělávání nemyslí pouze na trenéry. I letos pokračuje Liberec v projektu školení pro rodiče, které na základě zkušeností z loňského roku prošlo drobnými úpravami.

Tou nejvýraznější je, že celé školení bude jednodenní, uskuteční se v neděli 2.12.2018. Zaměření zůstává v podstatě totožné, celý den se rozdělí do jednotlivých bloků, od filosofie klubu, koncepce dlouhodobého sportovního rozvoje až po florbalové základy (pravidla, vybavení, florbalová terminologie).

„Držíme se toho, co nám vloni dle mého fungovalo. Témata příliš měnit nechceme, naopak bychom rádi přidali nějakou nadstavbu, o které ještě bude řeč. Něco navíc, jako stravu, zdravotní cvičení či kompenzační cvičení. Něco, co je běžně zanedbáváno i u klubových trenérů, natož rodičů,“ sděluje k celému projektu šéftrenér Matěj Klucho.

I letos se o prezentaci témat bude starat právě on ve společnosti Lukáše Nesměráka. „Lukáš je neskutečný. V tomto projektu je to můj motor a i já sám od něho si můžu vzít spoustu věcí. Už je rodič dvou dětí, takže je i pravděpodobně více kompetentní z nás dvou (úsměv). O výchově dětí uvažuje neskutečně a já jsem strašně rád, že je trenérem našich nejmladších kategorií,“ vyzdvihl Matěj kvality svého kolegy.

Sám šéftrenér mládeže popisuje, jaké školení by s Lukášem rádi připravili. „Rozhodně chceme den s příjemnou atmosférou, možná i nějakou společnou akcí na závěr. Troufnu si říct, že když dospělý člověk uslyší spojení „jednodenní školení“, protočí se mu rovnou panenky. Rozhodně nebudeme nudit, probíraná témata budou fajn a velmi aktuální. Prostor pro diskusi bude v každém momentu. My osobně se již teď moc těšíme.“

Přihláška na akci probíhá formou velmi rychlého a jednoduchého vyplnění dotazníku na tomto odkaze:
http://bit.ly/skoleni-rodicu-fbcliberec

Školení je rozhodně nejvhodnější pro rodiče, kteří mají své ratolesti v nejmladších kategoriích (minipřípravka, přípravka, elévové). Rádi ale uvidíme i rodiče „starších“ dětí.

Těšíme se na Vás!