Preview k zápasu
24.10.2018 - Redakce

FBC Liberec přivítá Chodov a Tatran Střešovice!

Po reprezentační přestávce se opět vrací Tipsport Superliga. FBC Liberec čeká na domácí palubovce dvojzápas s pražskými týmy. Do města pod Ještědem přijede Florbal Chodov a Tatran Střešovice.

FBC Liberec se stále po 9. odehraných kolech nachází se ziskem 18 bodů na 4. místě tabulky. „Umístění je v letošní sezoně určitě nad očekávání. Cíl před začátkem sezóny bylo playoff, ale že budeme hrát takto vysoko nikdo z hráčů určitě nečekal," říká o postavení ve vyšších patrech tabulky Daniel Kroupa.
Do konce poloviny základní části čekají Severočechy tradiční soupeři, kteří mají nejvyšší ambice. Florbal Chodov, Tatran Střešovice, FBC Ostrava a Panthers Otrokovice. „Letošní superliga je ohromně vyrovnaná a i papírově slabší týmy můžou hrát vyrovnané zápasy s těmi silnějšími. My máme letos také vysoké ambice, takže pokud chceme být v letošní sezoně úspěšní, musíme určitě získat body i v těchto zápasech."
Páteční soupeř Florbal Chodov prodělal přes letní pauzu pár změn. V modrobílem dresu už nenajdete Kotlase, Boušu nebo Fialu. Naopak reprezentační posila Krbec a dva navrátilci se zahraničí Vošta s Koutným zajišťují, že v letošním roce Chodov bude opět pomýšlet na titul. „Chodov má vždy nejvyšší ambice a letos tomu určitě nebude jinak. My jsme však ukázali, že dokážeme v domácím prostředí obrat o body i tým, jako jsou například Vítkovice. Myslím, že Chodov to u nás určitě nebude lehké," slibuje obránce Daniel Kroupa a přípomíná i dva domácí skalpy Chodova z nedávno doby.
O dva dny později se na hale Dukla Liberec střetne FBC Liberec s Tatranem Střešovice. Pražský florbalový gigant spoléhá na své mladé hráče v čele s Langerem a Benešem. „Oba jsou to reprezentanti, takže bude klíčové je uhlídat," připomíná liberecký obránce dvě největší zbraně pražského soupeře.
Letošní sezónu je Tatran jako na houpačce. Po překvapivých prohrách s SKV a Českou Lípou dokázal porazit například Florbal Chodov. „Uvidíme v jakém rozpoložení se bude Tatran v nedělním zápase nacházet. My uděláme vše pro to, abychom uhájili domácí prostředí a získali 3 body," říká o situaci Tatranu Střešovice, který se nachází na 6. místě se ziskem 14 bodů.

26.10.2018 | 17:00 | SH ZŠ Dobiášova
28.10.2018 | 18:00 | SH Dukla Liberec

Bilance FBC Liberec:
FBC Liberec (5-1-1-2)

Bilance soupeře:
Florbal Chodov (7-0-0-2)
Tatran Střešovice (3-2-1-3)

Zápasy v loňské sezóně:
FBC Liberec vs. Florbal Chodov 7:12, 7:8
FBC Liberec vs. Tatran Teka Střešovice 5:6pp., 6:7pp.

Vstup: 30kč
Držitelé permanentní vstupenky: Zdarma
Permanentní vstupenka: 200kč