Aktuální zprávy
19.12.2018 - Redakce

FBC Liberec slaví postup do semifinále Poháru!

FBC Liberec se v letošní sezóně daří i v Poháru České pojišťovny. Ve středečním domácím utkání na hale SH ZŠ Dobiášova vyzvali Severočeši ve čtvrtfinále FBŠ Bohemians. Po úspěšném utkání slaví FBC Liberec výhru 5:2 a postup do semifinále.

FBC Liberec vs. FBŠ Bohemians 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Vstup do utkání se povedl. Liberec byl aktivnější na míčku a několikrát ohrozil hostujícího Hyršla. První úder si přichystal na 10. minutu, kdy se po kombinaci po ose Lhota – Baudisch – Ferdan prosadil posledně jmenovaný do prázdné branky. O dvě minuty bylo ještě veseleji. Pohlednou kombinaci ze standartní situace zakončil svou druhou brankou Prokop Ferdan. Za zmínku v první periodě stojí vyloučení hostujícího Kindla.

FBC Liberec tak mělo možnost odskočit do tříbrankového vedení už na začátku druhé třetiny. Nepovedlo se. Třetí úspěšný zásah přišel po rychlém protiútoku již zmíněného tria. Zakončovatel byl tentokrát Jan Baudisch. První míček za libereckého brankáře Janotu prošel o 31 vteřin později, kdy se ranou na přední tyč prosadil hostující mladík Buršík. Sladký bonbónek si pro klokany přichystal obránce Veselý, který ve 40. mintě přehodil Hyršla a zvýšil už na 4:1!

Během prvních minut měli možnost diváci vidět řadu několika vyloučení v rychlém sledu. Přesilovku klokanů 4 na 3 využila posila Ďopan. A když se v čase 45:42 prosadil Radek Valeš, měli oba týmy opět možnost hrát v plném počtu hráčů. Ve zbytku třetiny zkusil zelenobílý celek dlouhou hru bez brankáře, která trvala bezmála 11 minut! Ani v této situaci se nepodařilo dostat FBŠ Bohemians na dostřel a FBC Liberec si bezpečně pohlídalo výhru 5:2.

Branky: 2x Ferdan, Valeš, Baudisch, Veselý

Do semifinále Poháru České pojišťovny kromě FBC Liberec postoupilo i FBC Ostrava, Sokol Pardubice a semifinálový soupeř Tatran Střešovice. S pražským celkem se liberečtí florbalisté utkají na začátku roku 2019.