Aktuální zprávy
16.01.2019 - Redakce

FBC Liberec těsně ve finále Poháru České pojišťovny podlehl Pardubicím

16. ledna se v Olomouci konalo finále Poháru České pojišťovny. Severočeši se ve finále, které bylo překvapivě obsazeno, utkalo se celkem Sokol Pardubice. Po vyrovnaném duelu získal zlatý skalp východočeský celek z Pardubic.

FBC Liberec vs. Sokol Pardubice 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Utkání, které sledovalo více než sedm stovek diváků vstoupili liberečtí hráči na jedničku. Po tvrdém na Valeše, byl vyloučen pardubický Dlesk. Do vedení se Liberec dostal v čase 6:13, kdy střelu Veselého dorazil právě Radek Valeš. Nabyté vedení černobílého celku netrvalo dlouho. Žáček sebral na pravém mantinelu míček a samostatný únik zakončil. 1:1. Výhodu v zápase získali Pardubice po střele Pakosty, který trefil míček pod horní tyčku brankáře Vaníčka. Do konce první periody se ani jeden z celků prosadit nedokázal. Více ze hry měl Sokol, ale dvě přesilové hry nevyužil.

Po krátké přestávce začala druhá dvacetiminutovka, během krátké chvíle utekl hostující obránce Škeřík. Jeho průnik skončil střelou, kterou dotlačil za záda brankáře Vaníčka pardubický Janeček. Ještě hůře bylo Severočechům po vyloučení kapitána Klucha. Během přesilové hry si celek z Liberce vytvořil výbornou šanci, tu vychytal Haleš. Odražený míček sebral Zozulák a nikým neatakovaný prostřelil Vaníčka počtvrté. Od té chvíle lodivod Zdeněk Skružný stáhnul hru na dvě pětky. Odložený trest využil střelou z blízké vzdálenosti Veselý. Zkorigoval stav na 2:4.

Ve třetí třetině diváci v hale olomoucké univerzity viděli především dobývání pardubické branky. Nutno podotknout, že Sokol stále hrozil z bleskových protiútoku. Na 3:4 svým druhým gólem snížil Veselý a bylo zaděláno na pořádné drama. V závěru zápasu při hře bez brankáře měl poslední velkou šanci Salát, ale ani nejzkušenější hráč z Liberce nedokázal vyrovnat.

Z vítězství 4:3 a zisku zlaté trofeje se radoval východočeský celek Sokol Pardubice.

Branky: 2x Veselý, Valeš

Muži FBC Liberec tak svoji pouť v Poháru České pojišťovny zakončili těsně pod nejvyšším stupněm. I tak se jedná o historicky nejlepší výsledek mužského celku FBC Liberec.