Mládež
15.05.2019 - Redakce

FBC Liberec uspořádá Sportovní trojboj mládeže

Klub FBC Liberec se v září rozhodl uspořádat netradiční turnaj. Na podporu všestranného rozvoje sportojících dětí se v prvním školním měsíci bude konat Sportovní trojboj mládeže. Přihlášené týmy se utkají ve florbale, fotbale a házené.

"Chtěli jsme vymyslet formát, který by demonstroval naši vizi v rámci tréninkového procesu mládeže. Proto jsme přišli s návrhem turnaje, který obsahuje tři sporty, neboť u nejmladších kategorií stále více a více vnímáme sportovní všestrannost a pohybovou gramotnost jako nejdůležitější. Cílem samozřejmě nebude výsledkové srovnání, nýbrž konfrontace i v jiných sportech, kde se budou moci děti rozhodovat a případně chybovat. Věříme, že pak jim přijde přirozenější chybovat ve "svém" sportu a díky tomu bude růst jejich kreativita," říká šéftrenér FBC Liberec Matěj Klucho.

Jednodenního turnaje se bude moci zúčastnit 9 týmů a postupně se utkají ve třech sportech. Oblíbeném fotbalu, házené a florbalu. Turnaj je určen v sobotu 7.9.2019 určen pro děti z přípravek (ročník narození 2011 a mladší). O den později 8.9.2019 se utkají ve stejném systému elévové (ročník narození 2009 a 2010). 

Startovné za jeden tým činí 1000 Kč.

Propozice: Sportovní trojboj mládeže

V případě dotazů můžete kontaktovat šéftrenéra klubu FBC Liberec Matěje Klucha na emailové adrese: m.klucho@fbcliberec.cz