Aktuální zprávy
05.02.2020 - Redakce

FBC Liberec vstoupí do důležitých zápasů soubojem s SKV

Po delší odmlce, která byla vyplněna mezinárodními zápasy, se vrací Superliga Florbalu. Liberečtí vstoupí do poslední části z 9. pozice a ihned se utkají s týmem TJ Sokol Královské Vinohrady v přímém souboji o elitní osmičku.

FBC Liberec vs. TJ Sokol Královské Vinohrady | 18:00
První vzájemný zápas dopadl lépe pro hostující celek. Z domácího prostředí vinohradské sokolovny si odnesl výhru 5:3. Liberečtí v zápase, který se hrál koncem listopadu, dlouho vedli, ale po vlažném vstupu do 3. třetiny soupeř utkání otočil. Jednou brankou na výhře SKV se podílel i Jiří Strobach. Odchovanec FBC Liberec, ale v tomto utkání nenastoupí, protože ho trápí zranění kolene.

Nejzajímavější souboj v tabulce nabízí nejvyšší florbalová soutěž okolo postupu do playoff. Osmé Vinohrady mají na kontě 26 bodů. Liberečtí florbalisté 23. Následuje Česká Lípa s 22 body. V tuto chvíli by do playdown museli zamířit Hattrick Brno s týmem FBC Ostrava. Oba celky mají po 20 bodech. Našlapanou tabulku zavírá předposlední Black Angels se ztrátou čtyř bodů na FBC Liberec.
Nejvíce bodující hráči na straně libereckého týmu jsou Radek Valeš, Prokop Ferdan a Jakub Kopecký. Tito tři hráči se nachází v první třicítce nejproduktivnějších hráčů Superligy. Velmi nebezpečnou mají Severočeši hru v početní výhodě. Za 21 utkání nastříleli 22 branek v přesilové hře.
Sokol Královské Vinohrady se spoléhají především na branky z hole Lukáše Gregora, který jich v letošní sezoně vstřelil už 26! Dále se tým vedený dvojicí Michal Kotlas a David Bouša opírá o výkony Martina Skřivánka nebo bratrů Stuchlíků.
Soupeř se prezentuje výbornou hrou v defenzívě. V současné chvíli obdržel pouze 119 branek. Méně branek inkasovala pouze elitní čtveřice Superligy.

Zápas FBC Liberec vs. TJ Sokol Královské Vinohrady ukončí VIP den, který se uskuteční na hale ZŠ Dobiášova. Součástí dne bude i turnaj partnerských základních škol, Extraliga žen nebo VIP utkání osobností FBC Liberec.

Crazy girls FBC Liberec vs. Florbal Chodov | 14:00

O velké překvapení se pokusí Crazy girls FBC Liberec. V 19. kole Extraligy žen zamíří na halu ZŠ Dobiášova pražský celek z Chodova. Hráčky z Jižního Města se aktuálně nachází na druhé pozice a favorit tohoto utkání je jednoznačný i vzhledem k situaci libereckých Crazy girls, které v aktuálním ročníku nezískaly do tabulky ani bod.
V dresu soupeře i nadále řádí Martina Řepková. Ta nasbírala v 18 zápasech 60 kanadských bodů. Dále se o vstřelené branky starají například Žůrková, Plášková nebo Jarolímová.
Hráčky Chodova právě v ofenzívě dominují celé Extralize. Celkem vstřelily fantastických 198 branek. Pyšnit se mohou i neprostupnou obranou, které je na druhém místě za lídrem z Vítkovic. Poslední utkání odehrál Chodov ve středu 5.2.2020 proti ženám z Tatranu a zvítězil těsně 4:3. Se Střešovicemi mají z posledního odehraného utkání zkušenost i Crazy girls. Nicméně podlehly vysoko 21:0. 

V dresu Crazy girls bude moci poprvé po dlouhé odmlce nastoupit Kristýna Klabanová. Spolu s ní na závěr sezony přišly i Monika Zikmundová, Tereza Volná a Zdeňka Sluková. U posledních dvou hráček je možnost, že do utkání nezasáhnou. 

Vybrané vstupné na zápasy Extraligy žen a Superligy florbalu poputuje na konto rodiny Lukáše Hávy, která se nachází v těžké životní situaci. I proto klub FBC Liberec rozhodl pomoci bývalému členovi FBC Liberec. 
Více se dočtete: zde