Aktuální zprávy
11.03.2018 - Redakce

FBC Liberec vyhrálo i podruhé! V série vede 2:0.

První dva zápasy 1. kola play-down jsou za námi! Po výhrách 5:3 a 8:4 se mohou radovat florbalisté FBC Liberec radovat. Ústecké přetraliči v obou střetnutích.

FBC Liberec vs. Florbal Ústí 8:4 (4:2, 2:0, 3:2)

22 hodin od skončení 1. zápasu play-down mezi FBC Liberec a Florbal Ústí se uskutečnilo utkání číslo 2. V zápase po většinu času dominovali hráči FBC Liberec a zaslouženě si připsali druhý bod za výhru 8:4

Úvodní třetina druhého střetnutí přinesla velmi ostrou podívanou. Oba týmy si chtěli zjednat respekt velmi tvrdou hrou. První zaváhaní liberecké obrany využil Kopecký a poslal ústecké do vedení. O brzké vyrovnání se postaral přesnou střelou Valeš. Tvrdá hra pokračovala a rozhodčí poprvé vylučovali po faulu libereckého obránce na Kolstrunka. Florbal Ústí přesilovou hrou nepohrdl a opět vedl. Důležitým okamžikem bylo vzájemné vyloučení na obou stranách. Při hře 4 na 4 se dvakrát prosadil Strobach. Od této chvíle liberečtí vedení nepustili!O poslední branku se postaral přesnou střelou z půlky hřiště Lukáš Veselý

Druhou třetinu opanovali liberecké barvy. Výborně kontrolovali hru a nepouštěli soupeře do vyložených šancí. Vyústěním byly dvě branky mladíčka Kopeckého, který zvýšil vedení už na 6:2.

První minuty třetí periody přinesly stejný pohled jako v třetině předchozí. FBC Liberec drželo míček a snažilo se nepouštět soupeře k bráně Vaníčka. Jiskru naděje vykřesával v 47. minutě Kužel. Hostujícím to nebylo moc platné, když v 53. minutě zvýšil kapitán Hůza na 7:3, bylo o výsledku defacto rozhodnuto. V závěrečných minutách se ještě umocnila snaha hostujícího celku o zkorigování výsledku. Ano hra bez brankáře nepomohla a po kosmetických úpravách Valeše a Kopeckého si FBC Liberec odneslo druhý bod!

FBC Liberec vs. Florbal Ústí 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)

Soupeř vstoupil do zápasu s cílem držet míček na svých florbalkách. To se jim celkem dařilo. 1. třetina byla spíše opatrná, a když všechny střely zlikvidovali oba brankáři, tak stav po první dvacetiminutovce byl 0:0.

Na první branku museli fanoušci obou celků čekat až do 31. minuty. Dorážkou se prosadil ústecký Kopecký. První obrat v zápase přišel v závěru druhé periody, kdy se dokázal prosadit Salát a Ferdan, kteří otočili výsledek pro domácí barvy.

Do třetí třetiny vstoupili oba týmy opatrně. Hvězda ústeckých Mikuláš Krbec dostal výhodu trestného střílení, s kterým si

poradil na výbornou. 2:2. Když se ihned na to prosadil Kolstrunk, vypadalo to s FBC Liberec špatně. Výsledek první zápasu se povedl otočit díky brankám Baudische, Valeše a Marka. Severočeši nakonec přestáli i závěrečnou snahu o vyrovnaní a díky výhře 5:3 se mohli radovat z prvního bodu v sérii.