Aktuální zprávy
11.02.2021 - Redakce

FBC Liberec změří své síly v derby s Mladou Boleslaví

Po středeční televizní bitvě se liberečtí představí se soupeřem nejtěžším. Pod Ještěd na halu ZŠ Dobiášova dorazí tým z Mladé Boleslavi, který opanuje celé Livesport Superlize. Podaří se Liberci silného soupeře překvapit?

FBC Liberec vs. Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav | 14.2.2021 | 16:00 | SH ZŠ Dobiášova

Po těžkém startu na začátku sezony, kdy mladoboleslavští florbalistů museli odkládat většinu svých zápasů, jsou opět na čele Livesport Superligy. Přispěla k tomu i nedávná výhra nad Vítkovicemi. Současná výherní série čítá 19 vyhraných zápasů v řadě a zisk 55 bodů z 20 odehraných utkáních. Ještě před nedělním utkání sehrají svěřenci trenéra Petra Novotného utkání s týmem SKV, kde se předpokládá další, jednoznačná výhra favorita.
V sestavě soupeře najdeme několik známých a výrazných jmen. Jmenovat můžeme například Šebka, Suchánka, Tomašíka a Tokoše, kteří dlouhá léta působili v nejlepší lize, švédské SSL. Spoleh je i na současné reprezentanty Grubera, Řehoře, Bínu nebo brankáře Bauera. Ale největší ohlas v sestavě zaznamenává duo Natov - Curney. Tato produktivní dvojice je doslova strašákem pro obrany soupeřů. Důkazem toho jsou i bodové příděli, kteří oba hráči dokáží generovat.
Liberečtí florbalisté mají za sebou dva velmi důležité duely, ze kterých proti celkům Black Angels a Sokoli Pardubice vytěžili maximum. 6 získaných bodů je posunulo na osmou příčku zajišťující vytoužený postup do play-off.
První vzájemný zápas z letošní sezony se odehrál na začátku měsíce října. Tehdy domácí Předvýběr.CZ Mladá Boleslav v utkání jasně dominoval a za výhru 11:4 si připsal tři body. Střetnutí dvou rivalů vyznívají jasně pro tým z města automobilů. Poslední výhra proti Boleslavi už je velmi letitá a datuje se do roku 2011, kdy v prodloužení vystřelil výhru David Ježek. Podaří se zaskočit lídra Livesport Superligy a zároveň utnou dlouhou a velmi nelichotivou šnůru proti florbalistům z Mladé Boleslavi?

Komentovaný přenos začíná v 15:55 a sledovat ho můžete v odkazech níže. 

TEXT: http://bit.ly/lib_mb_text
VIDEO: http://bit.ly/lib_mb_video