Mládež
09.01.2019 - Redakce

Filip Smutný: Být součástí této florbalové rodiny je už samo o sobě úspěch

Jedním ze zástupců na turnaji Gothia Innebandy Cup byl i tým FBC Liberec v kategorii B14. Starší žáci v letošním roce prožívají výbornou sezónu, kdy se pomalu blíží kvalifikaci na MČR. Hodnocení z turnaje přidává jeden z hlavních lídrů týmu Filip Smutný.

Jak moc ses těšil do Švédska na turnaj Gothia Innebandy Cup?
Tak moc, že se to ani nedá popsat. Když loňský turnaj skončil, už jsem se těšil na další ročník.
Skupinou jste prošli bez porážky. Byla cesta skupinou opravdu lehká?
Podle výsledků by se mohlo zdát, že ano. Jenomže na tomto prestižním turnaji neexistuje lehký soupeř. A proto jsme si před každým zápasem řekli, že to jsou Švédi a nikdy nevíme, jak budou hrát. Do každého zápasu jsme nastoupili zodpovědně, snažili jsme se nic nepodcenit a makat na 120%. A dařilo se.
V první zápase play-off jste porazili loňského vítěze. Co vám tento zápas ukázal?
Ukázal nám to, že i když jsme Češi, můžeme se rovnat se švédskými týmy. Ten tým, který chce více vyhrát, vyhraje. Proto jsme se už od školy, kde jsme byli ubytovaní, hecovali. Kluci pouštěli různé písničky a jednotlivé lajny se mezi sebou bavily, jak budou hrát. Respekt ze soupeře byl, ale věřili jsme si. Chtěli jsme Alingsås vrátit loňské porážky. Alingsås mají jméno a proto vyhrávají. Soupeři pak hrají se stresem a šikovní hráči z Alingsås toho využívají. My to ale věděli už z minulého roku. Hráli jsme naši hru, na střídačce to žilo. Za každou střelu, každý blok, souboj jsme se povzbudili. Hráči z Alingsås si moc akcí sami nevytvořili a těžili z našich chyb.

"Ale největším zážitkem bylo vítězství našich B16, kterým zároveň gratuluji. Být součástí této florbalové rodiny je už samo o sobě úspěch."

V následujícím utkání ve čtvrtfinále jste svému soupeři podlehli. Hodnotíš i přes porážku turnaj pozitivně?
Určitě ano. Na rozhodčí se vymlouvat nemůžu, jsou to Švédové a my jsme hráli proti švédskému soupeři, ale teď už se to nedá vrátit. Porazili jsme opravdu dobré týmy, jak Alingsås, tak soupeře ve skupině, které nám dali také zabrat. Zápasy, které jsme si zahráli, by se daly srovnat třeba s MČR.
Co tento turnaj zanechal, jaké zážitky sis odvezl?

Určitě jsem si odvezl spoustu nových zkušeností, které mi pomohou se zlepšovat. Super zážitky mám jak z pozice hráče, tak z pozice fanouška. Našel jsem si nové kamarády jak české, tak švédské. Ale největším zážitkem bylo vítězství našich B16, kterým zároveň gratuluji. Být součástí této florbalové rodiny je už samo o sobě úspěch.
V týmu starších žáků patříš k lídrům, jaké máte společné týmové cíle?

Naše cíle jsou postup na MČR a určitě i někdy první místo na Gothia Innebandy Cupu a dalších turnajích.
A tvoje florbalové cíle do budoucna?
Určitě se chci a budu zlepšovat. Zúčastnit se letošní olympiády dětía mládeže. A třeba si i za pár let zahrát v “A” týmu. Na závěr bych ještě chtěl poděkovat všem kategoriím a rodičům, kteří nám fandili jak z domova tak i na živo!