Aktuální zprávy
25.03.2024 - Redakce

Filip Smutný přestupuje do Švédska.

Filip Smutný po konci sezony 2023-2024 míří do švédské SSL. V příštím ročníku bude hájit barvy týmu Jönköping IK, který v současné chvíli bojuje v play-off švédské nejvyšší soutěže. Více najdete v našem článku.

Liberecký odchovanec prožil raketový vstup do Livesport Superligy v sezoně 2021-2022, kdy ve své premiérové sezoně mezi muži bral i korunu krále střelců. Následující dva roky se zařadil mezi útočné opory mužského týmu. V 89 zápasech v nejvyšší soutěži nastřádal 136 kanadských bodů. V roce 2023 prožil i juniorské mistrovství světa, kde bral s týmem České republiky 4. místo. V současné chvíli se nachází i v širším kádru reprezentace U23. Po odehrané sezoně 2023-2024 využil Filip Smutný nabídku ze švédské SSL, kam zamíří k účastníkovi letošního play-off Jönköping IK. 

Vyjádření Filipa Smutného: "Nebylo to vůbec jednoduché rozhodnutí, ale věřím, že teď přišel ten správný čas na změnu. Už od dětství bylo mým velkým snem zahrát si švédskou SSL, což znamenalo hodiny obětovaného času a tvrdé práce. Jönköping mi tuto možnost nabídl a já jsem za ni velmi vděčný. Mají mladý, dravý a nadějný tým s podobnou vizí jako Liberec. Mám rád nové výzvy a už teď se nemohu dočkat. S florbalem spojím i studium na místní univerzitě. Věřím, že se posunu ve florbalovém i osobním životě, nasbírám mnoho zkušeností a zároveň poznám novou zemi. Rád bych poděkoval libereckému vedení za umožnění přestupu. Moc děkuji také všem spoluhráčům a trenérům, kteří mě v mé kariéře doteď podporovali a ovlivňovali. Liberec samozřejmě budu i nadále sledovat, je pro mě jako druhá rodina a určitě se sem někdy rád vrátím."

Vyjádření trenéra Petra Kološe: "Tím že Filip odchází přicházíme o velmi kvalitního hráče, který je spjatý s libereckým klubem, kde vyrůstal. Ukázalo se, že nastavená sportovní koncepce je správná, ale na druhou stranu je to další hráč ze silné generace, jenž nás opouští. Odchod mě mrzí, ale vím, že to ke sportu patří. Na druhou stranu přeji za celý realizační tým Filipovi dobré začlenění do nového týmu, ať se mu podaří přesun a tento důležitý životní krok a věříme, až se jednou do Liberce vrátí, že nás obohatí florbalovými znalostmi, co se ve Švédsku naučí."