Aktuální zprávy
20.12.2019 - Redakce

Forma Liberce potvrzena, FBC slaví cenný skalp Chodova

Poslední předvánoční utkání odehráli liberečtí na domácí půdě proti třetímu celku nejvyšší soutěže, pražskému Chodovu. Liberec šel do třetí třetiny s dvoubrankovým vedením, hosté ale utkání zdramatizovali a poslali ho do prodloužení. O druhém bodu pro podještědský celek rozhodl Rozkovec.

FBC Liberec vs. FAT PIPE Florbal Chodov 7:8p (1:1, 3:1, 3:5, 1:0)

Chodov vstoupil do zápasu aktivně a po sedmatřiceti sekundách slavil první branku. Liberecké to ale spíše nakoplo a proti celku z předních příček superligové tabulky se prezentoval nebojácným výkonem. Odměnou bylo vyrovnání z hole Světlíka, který v sedmnácté minutě nekompromisně proměnil protiútok střelou nad Rebrovo rameno. Do šaten se tak šlo za smírného stavu.

Vysoké tempo hry pokračovalo i v druhé třetině, oba celky si vytvořily několik gólových situací. První z nich proměnil Kárník, který si šikovně obhodil hostujícího obránce a ze vzduchu zakončil. Po ubráněném oslabení pak do dvoubrankového vedení poslal Liberec Leksa, který se blýskl dalekonosnou střelou. Kontaktní gól sice přišel hned vzápětí, ale náskok vrátil domácím zpět Valeš na konci pětatřicáté minuty.

Chodovští šli do závěrečné dvacetiminutovky s jasným cílem zvrátit utkání ve svůj prospěch na branku Vávry na 4:3 ale rychle reagoval Rozkovec a hned po něm Valeš. V osmačtyřicáté minutě navíc Valeš v přesilové hře završil hattrick a zajistil Liberci komfortní čtyřbrankové vedení. Chodovští ale nesložili zbraně a během necelých tří minut dokázali čtyřmi bleskovými góly vyrovnat utkání. Do konce šedesáté minuty už nikdo branku nepřidal a šlo se tak do prodloužení.

Hosté hráli bezmála tři minuty v powerplay, ale ani jedna jejich střela se neujala. O osudu utkání rozhodl Rozkovec, který odebral hostům míček za jejich brankou a do prázdné branky zakončil vítězný gól Liberce.

Branky: Valeš 3x, Světlík, Kárník, Leksa, Rozkovec