Mládež
03.05.2018 - Redakce

Historický úspěch! Starší žáci skončili na MČR druzí!

Během následující víkendu se v Praze uskuteční MČR starších žáků konající se na hale pražských Vinohrad. Mezi 12 nejlepšími celky najdeme i po delší odmlce celek FBC Liberec. Základní skupinu FBC Liberec zvládlo po remíze 3:3 s Tatranem Střešovice a výhře 9:2 nad FBC Uničov získalo 4 body. Postupem času došlo FBC Liberec až do finále, kde bohužel na nájezdy podlehli pražskému Chodovu. Kluci tak získali stříbrné medaile!

Finále: FBC Liberec vs. Florbal Fat Pipe Chodov

Do finále z druhého semifinále postoupil pražský Chodov, po výhře 3:0 nad Tatranem Střešovice. Utkání přineslo fantastikou podívanou, obě družstva hrála výborný florbal. Z našich kluků spadla veškerá nervozita a pražskému soupeři se dokázali vyrovnat. I přes obrovské množství šancí v první polovině svítil na tabuli nerozhodný stav 0:0.

Jako první se dokázali prosadit hráči Chodova, když využili malinké nepozornosti v obraně. Vyrovnaní přinesla přesilovková střela Šimona Stránského. Oba týmy v utkání několikrát orazítkovali tyč a měli mnoho šancí ke skórvání. Základní hrací doba nerozhodla, šlo se do prodloužení.

V prodloužení měli jasně navrh soupeři a díky znovu výbornému Futschikovi se zápas dostal do nájezdů. V nich vynikl obrovitý brankář Chodova, který pochytal vše a zajistil tak Chodovu titul.

Kluci předvedli na turnaji fantastické výkony, týmovou práci a zaslouženě si došli pro historický úspěch v klubové historii! Hoši Děkujem!

Semifinále: FBC Liberec vs. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:3 (1:1,3:2)

V semifinále potkali FBC soupeře z Ostravy. Ti v turnaji ani jednou nezaváhali a proto byli favority. Kluci v zápase hráli s velkou chutí a opět se jako první dostali do vedení. Ostravské FBC si toto nenechalo líbit, vše vrhlo do útoku a začlo nepříjemně napadat. Až na jednu střelu, vše zneškodnil Mikuláš Futschik. Do 2. poloviny se šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Úvod vyšel Severočechům na jedničku, poté když Stránský proměnil svůj zorro-trick zpoza brány, svítilo skóre 4:1 a bylo opravdu veselo. Ostraváci se do konce zápasu dostali na dostřel, když vstřelili dvě branky v rychlém sledu. Posledních 5 minut kluci z FBC Liberec předvedli obrovskou obětavost, kdy dokázali zblokovat neuvěřitelné množství střel. Po výhře 4:3 mohli slavit postup do finále!

Čtvrtfinále: FBC Liberec vs. 1. AC Uherský Brod 6:2 (2:2,4:0)

Ve čtvrtifinále se FBC Liberec potkalo s vítězem skupiny B, Uherským Brodem. Do utkání vstoupili lépe Severočeši, když se Jakub Stejskal prosadil do prázdné brány. Uherskobrodští hráli v první polovině výrazně lépe, ale nikdy se nedokázali dostat do vedení. Druhou branku za Liberec vstřelil Stránský. Soupeř do konce třetiny znovu dokázal vyrovnat. 2:2!

Druhá polovina přinesla výrazné zlepšení na liberecké straně. Opět se prosadil Jakub Stejskal, který na turnaji má opravdu čuch na branky. Ještě lépe bylo, když Janeček našel v přesilové hře Wienera. 4:2! Závěr zápasu i přes několik šancí soupeře liberečtí zvládli a nakonec zvítězili 6:2. Výraznou postavou byl i brankář Mikuláš Futschik, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

V semifinále FBC Liberec narazí na ostravské FBC. Utkání začíná v 11:10 na hale pražských Vinohrad.

Osmifinále: FBC Liberec vs. Hippos Žďár nad Sázavou 13:1 (7:1,6:0)

Začátek osmifinále nezačal pro kluky moc dobře, hned napotřetí se prosadil žďárský kapitán a start do utkání vyznal lépe pro Hippos. Liberecký celek se brzy oklepal a čtyřmi góly otočil průběh utkání i celkový vývoj zápasu. Od té doby bylo rozhodnuto, kdo postoupí do čtvrtfinále. Libereckým starším žákům se i ve zbytku utkání dařilo střílet branky. Celkový účet se zastavil na 13 brankách.

2. zápas: FBC Liberec vs. FBC ZŠ Uničov 9:2 (2:1, 7:1)

Po několikahodinové pauze jsme konečně nastoupili proti soupeři Uničovu. Nutno říci, že ne zrovna povedeně. Spoustu nepřesností a nekoncentrovanosti kazilo dojem naší hry. Zápas byl po celou první polovinu vyrovnaný, což nebyl úplně průběh, který jsme si představovali. Kluci působili možná i trochu unaveně po odpolední pauze. První polovinu jsme sice těsně vyhráli, ale věděli jsme, že pokud svůj výkon nezlepšíme, tak můžeme mít velké problémy. To se postupem času podařilo a nakonec přece jenom přišla menší gólová smršť ve druhé části utkání. Za zmínku ještě stojí 5 bodů a skvělý výkon Jakuba Stejskala.

Zápas s Uničovem jsme tedy zvládli poměrem 9:2 a vzhledem k výsledku zápasu mezi Tatranem a Uničovem jsme se ve skupině díky skóre umístili na druhém místě. To nás posouvá do zítřejšího osmifinále proti celku Hippos Ždár nad Sázavou, které se odehraje v 12:35. Držte nám palce!

1. zápas: FBC Liberec vs. Tatran Střešovice 3:3 (1:1, 2:2)

Hned první zápas turnaje MČR byl pro náš tým ostrou zkouškou. Naším soupeřem byl tým, o kterém je známo, že má jednu z nejlepších mládežnických základen v ČR - Tatran Střešovice. Do zápasu jsme vstoupili trochu zabržděně, ovšem to se postupem času zcela změnilo. Nakonec jsme to byli my, kdo dokázal vstřelit první branku a na delší dobu jsme tak byli o krok napřed. Tatran ale zaslouženě dokázal ještě před přestávkou srovnat, a tak druhá polovina začínala za nerozhodného stavu.

I ten jsme ale dokázali zlomit dříve, ani ne po dvou minutách hry se střelou z dálky prosadil Filip Kapitán. Stejně jako v prvním poločase jsme byli znovu na krátký čas ve vedení a nebylo daleko od toho, abychom ho dokázali navýšit, šancí nebylo zrovna málo. Nakonec ale znovu soupeř srovnal. Na tuto trefu se nám ale vzápětí podařilo odpovědět a znovu jsme to byli my, kdo byl blíže k vítězství. Rozhodující moment přišel ale téměř minutu před koncem, kdy byl po závaru před naší brankou nařízen nájezd pro Tatran. Kapitán pražského týmu si s nabídnutou šancí dokázal poradit a zařídil tak spravedlivou remízu 3:3.

Představení turnaje:

V turnaji se představí 12 celků, který si vybojovaly právo startovat na tomto turnaji. Mezi ně patří: FBC Liberec, FBC Česká Lípa, Tatran Střešovice, Florbal Chodov, FBC Hradec Králové, FBC Rokycany, Hippos Žďár nad Sázavou, FBC Ostrava, Florbal Náchod, FBC Uničov, 1. AC Uherský Brod, Sokol Brno Gullivers

Hraje se systémem na 4 skupiny po třech účastnících. První ze skupiny postupuje rovnou do čtvrtfinále, ostatní se musí popasovat s osmifinále. FBC Liberec se v pátek v základní skupině potká s pražským celkem Tatran Střešovice (13:00) a se zástupcem olomouckého kraje FBC ZŠ Uničov (17:00).

Rozpis turnaje zde: Rozpis turnaje