Mládež
13.07.2020 - Redakce

Hodnocení Prague games z pohledu trenérů

Jak viděli trenéři FBC Liberec vystoupení svých svěřenců a svěřenkyň na pražském turnaji Prague games? Více se dozvíte v našem po turnajovém hodnocení.

B17 - hodnocení trenéra Matěje Klucha
"
Na turnaji jsme byli v kombinované sestavě v menším počtu, který nám ve skupině doplňovali starší žáci. Skupinou jsme zvládli bez porážky, velmi dobrý byl zápas s Chodovem, slušnou úroveň měl i duel s Náchodem. Bohužel už ve skupině jsme viděli, že naše hra a chuť má k ideálu daleko, ale věřili jsme, že toto se zlomí posunem do vyřazovací části. Naneštěstí tam se náš elán zcela vypařil a v zápase s Otrokovicemi jsme neuvěřitelným způsobem propadli. Další zápas už byla křeč a tak pro nás turnaj skončil nečekaně brzy. Na druhou stranu jsme měli poslední den turnaje rozhodně o čem přemýšlet a pokud to bude dobrou lekcí do soutěží, tak ji bereme!"

B18 - hodnocení trenéra Petra Kološe 
"Turnaj jsme začali velmi zvolna a každý zápas jsme hráli lépe a lépe. V pátek bych vypíchl zápas se Spartou Praha, který sice skončil 0:0, ale naše předvedená hra byla výborná. Celý turnaj bohužel skončil už ve druhém zápase playoff. S Tatranem kluci odvedli neskutečný výkon, který bohužel nestačil. Šlo vidět, že si kluci začali uvědomovat své silné stránky a ty v zápase využívat.
Co bych rád vypíchnul byly výkony Vojtěcha Wienera, protože to, co si dovoloval celý turnaj, hlavně pak v zápase s Tatranem bylo neuvěřitelné. Tak se jen divím, že nejsou přítomni juniorští trenéři, aby tady sledovali potenciální adepty."

G18 - hodnocení trenéra Vojtěcha Rondoše
"
Z celého turnaje se dá hodnotit pouze poslední hrací den, kde jsme předvedli velice dobré individuální i týmové výkony. Zápas v semifinále bych chtěl vyzdvihnout. Šáhli jsme si na dno, nebáli se dělat chyby a hráli jsme jako jeden tým, který nic nezastaví. Bohužel toto se nadá říci o ostatních hracích dnech. Z turnaje se poučíme a budeme trénovat dál. Je třeba zase přidat a uvědomit si, že samo se nic neudělá. Týmu a kolegovi díky za turnaj, který jsme si i přes hořké momenty na hřišti velice užili."

B15 - hodnocení trenéra Tomáše Faksy 

Po vítězství v Brně jsme do Prahy jeli s velkým odhodláním. I přes to, že jsme, že jsme doplňovali kádr mladšími hráči a hráčkami, kostra týmů zůstala stejná. Zato, že můžeme okamžitě a bez obav použít šikovné mladé hráče, bych rád poděkoval především Prokopovi Ferdanovi, trenérovi mladších žáků. Všichni hráči a hráčky mají skvělé návyky a díky tomu zapadli okamžitě do sehraného týmu starších žáků.
Na předchozím turnaji jsme se celkem rozehráli a tak jsme už ladili jen malé drobnosti. Krásně se dívalo na to, jak starší hráči hrají sebevědomě a mladíci vedle nich rostou střídání od střídání. V minulých letech jsme často nemohli z hlav hráčů dostat strach z toho, že zvítězí. Nyní cítím z každého hráče na lavičce i na hřišti odhodlání, že zápas, který v play-off prohráváme, dokážeme otočit a vyhrát.
Nejtěžší zápasy jsme odehráli ve vyřazovací části, kde jsme nejprve zvládli zápas s Kladnem, Chebem a v semifinále s Českým Těšínem. Především poslední dva jmenované týmy mě překvapili svou vyspělostí a to na úrovni pražských týmů, což je skvělá zpráva. Ve finále jsme od prvního hvizdu šli za vítězstvím a dokonce více jak polovinu zápasu hráli na tři pětice.
Moc děkuji rodičům za podporu a asistentům Míšovi a Sykymu za pomoc na střídačce. Největší respekt zaslouží samotní hráči a hráčky, jste skvělá parta i mimo hřiště a to je to kouzlo vítězství! Těším se na další turnaje."