Rozhovory
27.02.2018 - Redakce

Honza Jaroš: ”Pokusíme se o co nejlepší výsledek”

Juniorská nejvyšší soutěž dospěla do fáze playoff. Liberecký celek si z 10. místo mohl pro první kolo playoff vybrat soupeře z "výkonnostně slabší" skupiny B. V prvním kole playoff je čeká známý celek Florbal Chomutov. Povede se juniorům dobře vkročit do vyřazovací fáze? O tom se rozpovídal útočník Jan Jaroš

V samém závěru základní části jste zažili výhru i prohru. Pověz jaká byla první část soutěže?

Základní část soutěže byla pro nás hodně těžká a náročná, jelikož máme mladý tým a celou sezónu se potýkáme se zraněními. Výhra a prohra o víkendu? S Ústím super zápas, kdy se dařilo celému týmu. Neděle v Praze? Jedna třetina odehrána super, potom katastrofa.

V základní části jsme měli velké výkyvy, dokázali jste hrát vyrovnaně a bodovat. Někokrát jste si odnesli velký příděl. Čím to?

Bohužel se musím opakovat mladý tým, nezkušenost a neschopnost po celou dobu soutěže dát dohromady tři kvalitní pětky. Z toho plynou nevyrovnané výkony a samozřejmě výsledky týmu. Chtěl bych vyzdvihnout výkony několika dorostenců, kteří nejsou v týmu do počtu, ale i přes věkový rozdíl jsou platnými a hlavně bodujícími hráči. 

Bereš jako pozitivum, že jste se v září na poslední chvíli kvalifikovali do výkonnostně lepší skupiny? Určitě. Je to pro nás daleko lepší zkušenost do budoucna. Hráli jsme proti nejlepším týmům v České Republice. Několikrát se nám povedlo zaskočit i silné soupeře. Mohu vzpomenout na zápasy s Black Angels, Vítkovicemi nebo Florbal Ústí. 

Jaké jsou vaše silné stránky? 

Naše silné stránky? Asi Bali né? (Adam Balatka pozn. redakce) Určitě chuť hrát a pokusit se o co nejlepší výsledek. Soudržnost týmu, ve kterém jsou patrné věkové rozdíly.

Ve výběru soupeřů jste měli možnost volit jako druzí. Byl celek Florbal Chomutov priorita? 

Docela mě překvapila volba Gullivers, kteří si vybrali FbŠ Plzeň. Samozřejmě jsme ji chtěli také. Chomutov je pro nás známý tým, takže doufám, že to uzavřeme během víkendu. I když pro mě osobně hodně to bude dost těžké, díky neoblibené hale v Chomutově. 

Playoff začíná už v sobotu, budete připraveni? Na by jsi diváky pozval.

Připraveni určitě budeme. Doufám, že v co nejsilnější sestavě. Diváky bych chtěl pozvat na atraktivni zápas kde padne hodně gólů. Věřím, že do správné branky.

První série hraná na dvě vítězná utkání začíná v sobotu 3.3.2018 v 18:00 na hale ZŠ Dobiášova. Den poté se série mezi FBC Liberec vs. Florbal Chomutov přesune směrem na severozápad Čech, kde je naplánováno utkání číslo 2. 

Junioři FBC Liberec vs. Florbal Chomutov, 3.3.2018, 18:00 | SH ZŠ Dobiášova