26.02.2022 - Redakce

I druhý zápas byl vyrovnaný. Bohužel opět vítězí soupeř.

Po prvním neúspěšném utkání nastoupili Severočeši v 17:00 v mladoboleslavské hale k druhému utkání čtvrtfinálové série play-off. Liberečtí hráči opět dlouho vzdorovali a soupeři pomohl až gól do naší prázdné brány. Série bude pokračovat zápasy v Liberec o příštím víkendu.

2. zápas Předvýběr.CZ Mladá Boleslav vs. FBC Liberec 4:3 (2:1,0:0,2:2)

Liberečtí florbalisté zopakovali úspěšný vstup z předchozího zápasu. Jako první se dokázal prosadit v 9. minutě Jakub Pařízek, kterého trefa musela obzvlášť těšit, protože je mladoboleslavským odchovancem. V dalším průběhu úvodní periody se domácí dvakrát prosadili z hranice velkého brankoviště a rychle překlopili stav utkání na 2:1. Trefil se Fořt a Dominik Beneš. Po první třetině svítilo teda nepříznivé skóre 1:2 pro FBC Liberec.

Druhá třetina nabídla podobnou podívat jako předchozí periody. Mladá Boleslav tlačila, ale nedokázala ani jednou dostat míček za záda Mücka, i proto, že Liberec hrál daleko lépe s míčkem a nepouštěl Předvýběr do tolika vyložených šancí. Na konci druhé dvacetiminutovky měli velkou šanci Kopecký a Wiener, nicméně oba dokázali pouze orazítkovat tyč brány brankáře Lukáše Bauera.

Odhodlaný Liberec v úvodu závěrečné třetiny musel zklopit hlavy, když Šebek našel střelou místo po zemi bránu a zvýšil na 3:1. To Severočechy nerozhodilo a výrazně jim pomohla šťastná branka kanonýra Filipa Smutného, který snížil na 3:2. Postupně hra došla až k liberecké power-play. 73 vteřin před sirénou trefil prázdnou bránu Suchánek a zdálo se, že je rozhodnuto. Nebylo. O 13 sekund později Wiener prokličkoval obranou a Smutný opět snížil na rozdíl jediné branky. Bohužel to bylo vše a oba týmy se rozešli za stavu 4:3 pro Předvýběr.CZ Mladá Boleslav.

Favorit a zároveň první tým po základní části vede tuto série po prvních dvou zápasech 2:0. Pokračování je naplánováno na sobotu (5.3.) a neděli (6.3.), kdy obě utkání začnou v 17:00 na hale SH Dukla Liberec.

1. zápas Předvýběr.CZ Mladá Boleslav vs. FBC Liberec 8:3 (2:2,1:0,:1)

První třetina začala velkým náporem domácího celku. Nicméně liberecký celek podržel fantastický Daniel Mück, který dokázal, že si přenesl z osmifinálové série přinesl parádní formu. Severočeši v první utkání série šli dokonce do vedení, volný prostor na středu využil Světlík a prostřelil golmana Bauera. Mladé Boleslavi se povedlo vyrovnat až po 7 minutých, když Tomašík nezjištně našel volného Tokoše a ten se do prázdné brány nemýlil. O 90 vteřin později se prosadil Liberec. Matěj Klucho napřáhl na půlící čáře a krásně vymetl šibenici. 2:1. Vedení Severočeši nakonec do konce první třetiny neudrželi, protože z dorážky srovnával Koláčný.

Druhá perioda byla ze strany hostů velmi opatrná, o čemž svědčí i pouze jediná střela na bránu. Poprvé dostal domácí Předvýběr.CZ do vedení Milan Tomašík v čase 38:23, když zvládnul využít chybu v rozehrávce. Ve stejném čase byl vyloučen i Tomáš Dlesk za nesportovní chování, a tak Liberec odcházel s nepříznivým stavem a i vyloučeným hráčem.

Ve třetí třetině nejdříve Liberec skvěle ubránil oslabení a následně rozjásal hostující příznivce Prokop Ferdan. V čase 44:20 využil nabídnutý samostnatný únik. Boleslav se do dalšího vedení dostala díky přesilové hře. Poté následovala pasáž, kterou domácí jasně ovládli a od 55. minuty nastříleli 4 branky. Výhra 8:3 jim zajistila první bod v sérii.

Do druhé vzájemného utkání série vstoupí oba celky už zítra v 17:00. Utkání můžete sledovat buď přímo v hale nebo na videoplatformě Českého florbalu.